Miloši Zemane, okamžitě rezignujte z postu prezidenta České republiky.

Kontaktujte autora petice

Poděkování

2018-11-06 14:22:44

               Vážení a milí signatáři petice vyzývající Miloše Zemana k okamžité rezignaci

Děkujeme Vám za to, že jste se se svým podpisem připojili k naší petici, která vyzývá Miloše Zemana k okamžité rezignaci.

Svou identitou a mnohdy i krátkým vzkazem jste projevili potřebnou dávku občanské sebeobrany. Jsou situace, na něž je nutné reagovat, jinak nám hrozí, že vůči dalším projevům svévole, arogance moci a jejího zneužití zůstane společnost netečná, a s tímto stavem se smíří. Podobně tomu bylo v normalizačních letech před listopadem 1989.

Nikdo z nás nečekal, že se pan Zeman zastydí a odstoupí, ale přesto byl a je náš společný postoj důležitý. Lhostejnost otevírá dveře zlu, které má rafinovanou podobu mravní relativizace a kultu konzumu. Součástí diagnózy významné části dnešní české společnosti je i narůstající agrese, tolerovaná vulgarita, sprostota, absence vzájemné úcty a respektu. Pokud v nás nezvítězí různé strachy, pak nám nezbývá než čelit zlu, lžím a manipulacím ve všech situacích, které dnes a denně zažíváme.

Současná situace je skutečně zlomová. Je relativizováno období budování komunismu. Mocenské duo Babiš-Zeman legitimizuje komunistickou stranu a její ideologii, ale také nejrůznější fašizující a autoritativní tendence. V evropských strukturách a v NATO jsme již vnímáni jako trojský kůň Ruska a Číny. Tomu všemu je třeba říci zřetelné a hlasité NE!

Není rozhodující zvítězit vždy, a to doslova za všech okolností, důležité je nedat se, nenechat se semlít. Budeme muset chránit a bránit základní hodnotový fundament, občanské svobody, právní stát, naší prozápadní zahraničněpolitickou orientaci a pluralitní demokracii, a to vždy a za všech okolností. Nikdo jiný to za nás neudělá.

„Kdo se neúčastní veřejné debaty, týkající se základních problémů, žije mimo obec, ten se musí buď povznést na úroveň bohů, nebo klesnout na úroveň zvířete. Obě možnosti jsou pro společnost velmi nebezpečné“, Aristotelés, Platonův žák.

Těšíme se na další spolupráci.

Petr Havlík, Táňa Fischerová, Olga Sommerová, Fedor Gál, Michael Kocáb


Petr Havlík, Táňa Fischerová, Olga Sommerová, Fedor Gál, Michael KocábSdílet tuto petici

Pomozte této petici získat víc podpisů.

Jak petici propagovat?

  • Sdílejte petici na své facebookové zdi a ve skupinách souvisejících s tématem vaší petice.
  • Spojte se s přáteli
    1. Napište zprávu s vysvětlením, proč jste tuto petici podepsali. Lidé ji totiž podepíší spíše, když budou chápat, o jak důležité téma se jedná.
    2. Zkopírujte adresu webových stránek této petice a vložte si ji do vlastní zprávy.
    3. Pošlete zprávu přes e-mail, SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.