Petice proti vybírání autorských poplatků OSA za vlastní folklórní produkci

Kontaktujte autora petice

Petice proti vybírání autorských poplatků OSA za vlastní folklórní produkci - poděkování

2015-04-04 21:47:46

Vážení signatáři Petice proti vybírání autorských poplatků OSA za vlastní folklórní produkci,

děkuji vám za vaše vyjádření podpory pro názor, že živá produkce českého (moravského atd.) folklóru nesmí být příležitostí pro OSA vybírat autorské poplatky.

Fakt, že se petice stala nejaktivnější podpisovou akcí na tomto webu posledních dnů, je jasným signálem, že národu není jedno, co se s naším kulturním dědictvím děje.

Z diskuze, která se k petici rozjela, je však také zřejmé, že otázka není jednoduchá, že je třeba ji prodiskutovat z mnoha stran a že samotní folklóristé by preferovali hlasování ke konkrétnímu a racionálnímu návrhu řešení.

Abych dostál důvěře, kterou jste mi svým podpisem svěřili, obrátím se proto na odborníky, ale i na folklóristy a další subjekty, kterých se problematika dotýká, a společně vypracujeme text, jež by mohl v konfrontaci s OSA obstát.

Současně se pokusím rozjet veřejnou diskuzi o stávajícím autorském zákonu a iniciovat jeho právní rozbor tak, aby folklóristé a veřejnost měli možnost tento složitý text pochopit, použít, a aby bylo zřejmé, zda a kde je potřeba požadovat změnu.

S tímto aktuální petici uzavírám a věřím, že se díky vaší podpoře bude českému folklóru jednou volně dýchat

S respektem a poděkováním

David Sládek


David SládekSdílet tuto petici

Pomozte této petici získat víc podpisů.