Zrušení akce Krampus show připravované 6. 12. 2019 v Blansku

V Blansku dne 9. 11. 2019

Vážený pane starosto, vážení zastupitelé města Blanska,

 

píšeme tento dopis, protože máme starost o naše město. Jsme obyvatelé města Blanska a okolí, vychovali jsme v našem městě svoje děti, pracujeme zde. Blíží se advent a s ním spojené předvánoční akce. Jsme rádi, že se v našem městě pořádá tolik velmi prospěšných akcí – adventní koncerty a turné, rozsvícení vánočního stromku, Mikulášská tradice, vánoční dílničky pro děti, adventní soboty… Program je velmi pestrý a myslíme, že v tomto čase si vybere každý. Za to patří velké poděkování všem, kteří se na akcích podílejí.

Chtěli bychom se vyjádřit k jedné akci, která do tohoto souhrnu jakoby zapadá a působí „tradičně“, ovšem jen navenek. Ve skutečnosti je velmi škodlivá pro děti i dospělé. Jedná se o Krampus čerty, kteří mají vystoupit 6. 12. 2019 na náměstí Republiky.

V upoutávce na tuto akci se píše, citujeme ze stránek města Blanska:

Letos přes 50 opravdu originálních masek Krampus čertů předvedou svoji show na nám. Republiky v Blansku.

Tato akce je opravdu ďábelská a pouze pro silné jedince.

Rodiče, prosím zvažte návštěvu s malými dětmi.“

 

Lidé, kteří touží po tomto vyžití, se akce dobrovolně zúčastní, ALE s nimi spousta dětí, které o tom nerozhodují a může to na nich zanechat dlouhodobé traumatizující následky. Také se chceme zastat lidí, kteří bydlí na náměstí Republiky, důchodců a dětí, kteří nemají zájem o toto vystoupení, ale budou přinucení tomu být součástí. I přes zavřená okna je v bytech ozvučený program slyšet.

 

Uvádíme citaci z článku ČTK:

Brno/Praha – Každý rok se to opakuje. Nastane 5. prosinec, předvečer svátku sv. Mikuláše, a do českých ulic a domácností vyrazí Mikulášové, čerti a andělé. A zatímco cizinci nechápavě žasnou a psychologové varují, že šok dítěte z čerta může mít trvalejší následky, černí ďáblové se mnohdy předhánějí v tom, z koho půjde větší hrůza.

Doporučení odborníků hovoří jasně. Mikulášská nadílka ano, ale bez strašení čertem. Mnozí psychologové by ho nejraději "zakázali" úplně, jiní radí: Když už musí být čert s ohledem na české tradice při nadílce přítomen, vždy musí mít Mikuláš a anděl nad ním převahu, aby si tak dítě zažilo na vlastní kůži ten slastný a pro život důležitý pocit, kterak dobro vítězí nad zlem.“

Celý článek: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/cesi-na-mikulase-dal-strasi-deti-expertum-se-to-nelibi/r~b9d498d25dbe11e3b044002590604f2e/

Vážený pane starosto, vážení zastupitelé našeho města Blanska, žádáme o zrušení akce Krampus show připravované 6. 12. 2019. Děkujeme, že naši žádost posoudíte a zvážíte všechny možnosti. Velmi děkujeme za Váš čas a Vaše plné nasazení pro naše město.

S pozdravem a přáním klidného prožití adventu

občané města Blanska a okolí

 

Kontaktní údaje :

Ing. Rudolf Fojt, Horní Palava 134/31, 678 01 Blansko, tel. 777 356 133, email: ruda.fojt@seznam.cz

Mgr. Martina Martinková, Havlíčkova 766/23 Blansko, tel. 608 080 717, email: martinkova.m@post.cz

 

 


Ing. Rudolf Fojt    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Ing. Rudolf Fojt, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...