Protest proti zastřelení jelena na Kvildě

Naše snaha byla úspěšná. Jelen bude přesunut do obory v Lánech, kde bude nejdříve umístěn v adaptační oboře, následně označen a vypuštěn do výběhu, který není lovný. Dle vyjádření ministra Richarda Brabce bude v oblasti, kam mohou návštěvníci do pozorovatelny a jeho krotkost je naopak výhodou! Šestiletý Standa, který se může dožít až 24 let, zde má spoustu svobodných let před sebou. :)

Ahoj,
možná jste někteří byli na Kvildě na Jelení naučné stezce. Možná jste se také dostali do kontaktu s tamním jelenem, který se spřátelil s lidmi natolik, že se chodil pravidelně k návštěvníkům nechat podrbat a pohladit. Dělalo mu to dobře. Sama jsem tam byla dvakrát a pokaždé jsem měla šanci si ho pohladit. Dnes jsem však zjistila, že jelen doplatil na své přátelení s lidmi. Kvůli nešťastnému incidentu se ho chystají zastřelit. Jelen totiž nějakou náhodou (opravdu se nejedná o agresivní zvíře - jelen!) shodil návštěvníka, kterému tím způsobil lehká zranění. Sám návštěvník se k události odmítá více vyjadřovat. Dle informací od pracovníků parku se ale nejednalo o napadení a jsou s návštěvníkem v kontaktu.
Situace se tedy řeší tak, že jelena je nutné zastřelit, aby se předešlo další takové události. Není možné ho někomu věnovat, jelikož je to majetek státu (ehm, lesní zvěř...) a ani jinak ho oddělit. Pracovníci v centru jsou z toho také nešťastní a dokonce celé dva týdny se pokoušeli najít způsob, jak zvíře zachránit. Žádná cesta ale není.
Tak si říkám, jak k tomuhle může dojít? Jelen, který natolik začne důvěřovat lidem, že se od nich nechá hladit, úmyslně neublíží a lidé se mu odplatí zastřelením. :( Celé mi to přišlo líto, proto zkouším tuto informaci rozšířit i skrze jiný pohled, než jen přes média na internetu. Sama jsem tam byla, jelena si hladila. Mamka přímo volala do centra, aby zjistila informace. Třeba když se zpráva rozšíří, podaří se podniknout jiné kroky. Jelen a vlastně žádné zvíře, by rozhodně neměl být brán jako majetek státu!

 

Prosím, kdo je proti tomuto zacházení, ať podepíše!!!

 

Svým podpisem pozvrzujeme, že s rozhodnutím nesouhlasíme a žádáme přehodnocení.


Vejv Nejedlová    Kontaktujte autora petice