Zachraňte tuning

Zdravím všechny automobilové fanoušky. Jistě jste se doslechli, že se budou opět zpřísňovat veškeré úpravy vozidel. Pokud jste stejně rozhořčeni jako já, přidejte svůj podpis.

 

Opět se dočkáme dalšího omezení v úpravách vozidel. Zámiňek je více, jednou z nich je bezpečnost na silnicích, jiná zase poukazuje na znečišťování ovzduší. Každý normálně uvažující člověk ale ví, že si tam nahoře chce opět jen někdo nahrabat, protože asi 90℅ všech zákazů jsou zcela nesmyslné a zbytečné.

 

V jiných zemích není tuning tolik omezený a také fungují, není tam vyšší výskyt nehod, zranění ani umrtí způsovené v silničním provozu. Mnoho úprav na autě změní vzhled i výkon vozidla a tím se stane zcela originální a jedinečné, o což právě jde. Jiný nárazník, jiné křídlo, jiný volant, koncovka výfuku, jiná světla a další desítky věcí váš vůz odlišují, postavíte si ho podle sebe a není jediný důvod tohle zakazovat, protože tím naprosto nikoho neohrožujete. Samozřejmě je to kus od kusu a některé úpravy skutečně ohrožovat mohou, taková vozidla se ale nedostanou přes STK, tudíž je problém vyřešen. 

 

Tuning není jen o úpravách vozidel, ale o té společnosti. Jedná se o kulturu, která má už poněkud dlouhou historii, je to zároveň koníček a životní styl. Chtějí nám diktovat, v čem můžeme jezdit a co si s autem smíme udělat, ale pokud to takhle půjde dál, zachvíli se budeme muset ptát, které účesy smíme nosit a co si můžeme obléct. Všechny tuningové srazy pomalu zaniknou a to chceme? Vy jste si auto koupili za vaše peníze, platíte za něj pojistku, platíte opravy, platíte údržbu, pohonné hmoty, pojistku, dálniční daň a podobně a ještě si ani nebudeme moci své vozidlo vyšperkovat? Je to dosti nefér, stát se má o své obyvatele starat, nikoli je pořád v něčem omezovat a přiživovat se na nich. Nebuďme ovce, nenechme si to líbit.

 


Jiří Švejcar    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Jiří Švejcar, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...