Záchrana cirkusů se zvířaty

Cirkus bez zvířat není cirkus, podobně jako kopaná bez míče.

Je pochopitelné, že ne každý cirkus se chová ke zvířatům, tak jak by měl, ale nejen české cirkusy jsou kvalita sama o sobě, kdy většina z nich má o své svěřence opravdu kvalitně postaráno.

Propagační materiály ochránců zvířat je nejlepší ignorovat, jelikož nemají  skutečný důkaz o údajném týrání v konkrétním cirkuse, který napadají. Svou propagaci zakládají na nepodložených důkazech a obrazových  přílohách organizací, které s cirkusem nemají nic společného.

Podpořit nás můžete také na sociální síti facebook
Podpisové archy pro papírovou petiční verzi naleznete: ZDE
Nefalšované fotografie z cirkusového prostředí naleznete: ZDE

Prosíme podpořte náš projekt v petici pro Zachování cirkusů se zvířaty na území České republiky a Slovenska. Děkujeme za každý další podpis a sdílení této petice mezi vašimi přáteli a kolegy.

 

Formulář k podepsání naleznete pod tímto článkem

 

Proč by to nešlo i u nás?
Švýcarský parlament znovu odmítnul zakázat exotické zvířata v cirkusech. Podle jejich názoru cirkusy splňují právní předpisy o dobrých životních podmínek zvířat a dodržují i ty nejpřísnější veterinární kontroly pro ustájení i výcvik.

Jak zvířata chrání ochránci zvířat
Keira = Slovenská organizace Sloboda zvierat údajně nese vinu za smrt sedmiletého psíka, který byl napadnut americkým staffordem z útulku této organizace. Rodina se nyní domáhá spravedlnosti, ale vedení Slobody zvierat nereaguje na výzvy.

Aisha = Ochránci zvířat zabili cirkusového hrocha
Vše se odehrávalo koncem prosince ve městě Macareta, kde žije téměř 50 tisíc obyvatel. V centru Villa Potenza, kde se usídlil cirkus Miranda Orfei poškodili transport a ohradník výběhu ochránci zvířat, kteří vypustili osmiletého hrocha Aisha do centra města. Vyděšené zvíře běželo k hlavní cestě, kde jej srazil pětadvacetiletý řidič, který byl ihned se spolujezdcem odvezen do nemocnice. Na místo nehody se vypravili také veterináři, ale velmi zraněnému hrochovi již nemohli pomoci.

Mary = Ochránci zvířat v Mexiku psychicky utýrali afrického slona Mary, kterého jeho ošetřovatel Juan Carlos Bresciani byl donucen z cirkusu přemístit do zoologické zahrady, kvůli zákazu zvířecích cirkusů v Mexiku. Po násilném odloučení fyzicky i psychicky zdatného slona Maryho od cirkusového ošetřovatele a trenéra Juana, Mary upadl do těžkých depresí, přestal přijímat potravu a v zoo zemřel steskem.

Safari v Namibii = Corey Knowlton, ochránce zvířat a milionář z Texasu v africké Namibii zabil kriticky ohroženého volně žijícího černého nosorožce za 350.000$ Jak Namibijské úřady přiznaly, lovcům prodaly za poslední 3 roky 15 nosorožců určených k zabití. Ještě v roce 1900 žilo na území západní Afriky asi 100 tisíc černých nosorožců, dnes jich je méně než 2 tisíce.

Mexiko = S přijetím zákonu o ochraně zvířat, který zakazuje zvířecí cirkusy, bude více než čtyři tisíce zdravých zvířat v Mexiku utraceno kvůli nedostatku prostoru pro jejich pokojné dožití. Zprávu potvrdil Albert Hernández. Usmrceny budou zebry, medvědi, žirafy, velbloudi, dromedáři, ohrožení Bengálští a sibiřští tygři, sloni a mnoho dalších. Strana zelených Mexika prosadila zákaz zvířat v cirkusech, ale o zvířata se vůbec nezajímá. Zoologické zahrady nepojmou celkovou kapacitu 14-ti tisíc zvířat. Ochránci zvířat sice slibovali, že se postarají o nové prostory pro poklidný život zvířat, ovšem nic proto neudělali. Zoologické zahrady jsou přeplněny, zvířata do volné přírody nemůžou být vypuštěná, ale nemůžou být ani v cirkusech, proto budou usmrceny.

 


Záchrana cirkusů se zvířaty    Kontaktujte autora petice