Vyjádření nespokojenosti se sortimentem zboží obchodního řetězce

My, níže podepsaní zákazníci Vašeho obchodního řetězce z různých obcí ČR, vyjadřujeme tímto dopisem nespokojenost se sortimentem zboží, které je ve Vašich obchodech k dispozici.

Jako demokraticky smýšlející občané České republiky považujeme za nepřijatelné, abychom nákupem výrobků ve Vašem obchodním řetězci podporovali zisk trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše, který využívá peněz z daní odvedených námi, poctivě pracujícími občany, k obohacování vlastních podniků, jak o tom vypovídá např. kauza s výrobou toustového chleba PENAM.

Váš obchodní řetězec tyto výrobky prodává, ba dokonce v některých odděleních (pečivo, maso) nabízí výlučně tyto výrobky, aniž by poskytl kvalitní alternativní výběr. Zejména v menších prodejnách v malých obcích jsou mnohdy k dispozici pouze jedna nebo dvě značky, které obě patří Andreji Babišovi. Chápeme, že pan premiér vlastní polovinu republiky, a proto je asi velmi obtížné jeho výrobky neodebírat vůbec, považujeme však za naprosto nepřijatelné, aby byly tyto výrobky upřednostňovány a lidé tak byli nuceni si je koupit, protože prostě nemají jinou možnost.

Žádáme Vás proto, abyste sortiment rozšířili například o výrobky menších českých firem, které si pan premiér ještě nekoupil a je potřeba je podporovat v tom, aby nezkrachovaly. Věříme, že je těchto firem stále dostatek a že budou vděčné za spolupráci s Vámi. Dále Vás žádáme, abyste naopak omezili prodej výrobků od firem spadajících do majetku pana premiéra.

Tento dopis ve velmi podobném znění jsme odeslali také dalším obchodním řetězcům a z celého srdce doufáme, že se situace změní k lepšímu a my budeme moci v klidu nakupovat.

S pozdravem


Michaela Zoulová    Kontaktujte autora petice