V ÚTULKU KARVINÁ JE V ZIMNÍCH MĚSÍCÍCH ZRUŠENO VENČENÍ PSŮ

V ÚTULKU KARVINÁ JE V ZIMNÍCH MĚSÍCÍCH ZRUŠENO VENČENÍ PSŮ

Prosím, pomozte psům v útulku Karviná. Podle pravidel útulku je venčení psů pro veřejnost pouze od dubna do října. V listopadu se brána útulku pro veřejnost zavře a psi jsou až do jara, tedy 5 měsíců zavřeni v kotcích bez pohybu a kontaktu s člověkem. Zvířata lze adoptovat, ale nelze je venčit.

Když se na jaře letošního roku po pětiměsíční pauze otevřely brány útulku pro veřejnost, bylo tam 56 zvířat. V jakém psychickém stavu mnohá byla, jak vypadala a jak voněla, necháme na vaši představivosti… Všechna zvířata jsme začali venčit, dali je dohromady, nafotili je a hledali jim domovy… Všichni už mají své domovy, včetně těch, co do útulku přišli až po nich… Přesto se brána útulku 2. listopadu zavřela (v útulku bylo v té chvíli cca 10 „čerstvě“ přijatých zvířat)a zvířata budou 5 měsíců marně čekat na své venčitele a procházky s nimi. A my dobrovolníci nemáme 5 měsíců možnost nová zvířata poznat, nafotit je a inzerovat… Kolik zvířat a v jakém stavu najdeme pejsky v útulku na jaře?  

Jako důvod, proč nemohou být psi venčeni i v zimě, nám bylo řečeno, že kvůli topné sezóně… V areálu útulku je i několik vnitřních kotců, kde se údajně topí, venkovní kotce mají jen staré, prkenné boudy bez zateplení…Psi se na venčení vydávají pouze mezi 13-14 hodinou. V té době by se otvíraly dveře a větralo by se teplo. Tak proto se 5 měsíců nevenčí.  Jediné zdůvodnění, kterého se nám dostalo. Na další dotazy veřejnosti magistrát neodpovídá… A proto se my dobrovolníci – venčitelé obracíme na vás a prosíme o podporu. Chceme navštěvovat pejsky v útulku, věnovat jim svůj čas, finance a lásku, abychom jim ulehčili jejich těžký úděl, který je potkal a hlavně pomohli jim najít domov, stejně jako jsme pomohli jejich kamarádům před nimi. POMOZTE NÁM KŘIČET ZA TY, CO SE NEMOHOU BRÁNIT – PODEPIŠTE TUTO PETICI!!!

Více informací o pejscích a naši práci najdete na naši facebookové stránce – Psí útulek Karviná – venčitelé…diskutovat o karvinském útulku můžete také na naši druhé stránce Psí útulek Karviná – diskuze. Oficiální stránky útulku, kde se můžete podívat, jak město inzeruje „své“ psy a jak tedy budou nyní bez nás venčitelů pejsci 5 měsíců nabízeni k adopci, najdete zde: http://www.karvina.cz/portal/page/portal/uvodni_stranka/mesto_karvina/hledate_pejska

Ale nejdřív, PROSÍM, PODEPIŠTE, pokud nesouhlasíte s 5 měsíčním vězením karvinských útulkáčků.


Zdeňka Lysáčková    Kontaktujte autora petice