Stromy na Horní náměstí!

“Stromy na Horní náměstí!”
Petice podle § 1 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním
Petiční výbor zastupuje Stanislav Flek, Loudova 549/3, Olomouc 779 00.

Vážení zastupitelé města Olomouce,

my níže podepsaní požadujeme vysazení stromů a zeleně na Horní náměstí. Diskuze na toto téma probíhá mezi obyvateli Olomouce už řadu let, vedení města ji však stále ignoruje. Požadujeme, aby zastupitelé města, zvolení do zastupitelstva v komunálních volbách konaných v říjnu 2018, zahájili dialog s Olomoučany a vyvinuli v této věci maximální možné úsilí, které povede ke konkrétním krokům.

Před několika lety prošlo Horní náměstí architektonickou rekonstrukcí, na jejímž základě zde není možné stromy umisťovat. Nejsme spokojeni s množstvím a stavem stromů v centru i mimo něj. Požadujeme, aby zastupitelstvo Olomouce přijalo strategii systematického budování a péče o zeleň ve městě. V posledních desíti letech bylo v Olomouci vykáceno obrovské množství stromů, například v ulici Masarykova, Na Vozovce, tř. Svobody, Vídeňská či Na Struze.

Olomouc bývala právem nazývána městem květin či městem parků. Dnes není ani jedním. Kvůli systematickému odstraňování zeleně, stromů obzvlášť, se Olomouc stává městem betonovým. My, níže podepsaní, rezolutně odmítáme činy spojené s kácením stromů a apelujeme na vedení města, aby konalo ve prospěch Olomouce a jejích obyvatel - ve prospěch moderního města, do něhož zeleň bezpodmínečně patří.

Tato petice bude předána zastupitelstvu města Olomouce, které vzejde z komunálních voleb konaných v říjnu 2018.

Petiční výbor ve složení:
Stanislav Flek, Loudova 549/3, Olomouc 779 00
Radka Piskačová, Okružní 1289/17, Olomouc 779 00
Daniel Bradáč, Rooseveltova 219/109, Olomouc 779 00

 

Výzva občanům města Olomouce k připojení se k petici “Stromy na Horní náměstí!”

Milí spoluobčané,

připojte se k petici “Stromy na Horní náměstí!” iniciované olomouckým hnutím spOLečně a dejte tak jasně najevo, že stromy a zeleň na Horním náměstí a v olomouckých ulicích chcete. Touto peticí apelujeme na vedení města, aby přestalo ignorovat zájmy lidí, kteří v Olomouci žijí!

Horní náměstí prošlo v letech 1998 - 2001 architektonickou rekonstrukcí, v jejímž důsledku dnes není povoleno stromy na náměstí umisťovat. Horní náměstí je krásné, rekonstrukce je zdařilá a odborníky oceňovaná. Nesmíme ovšem zapomínat na Olomoučany, kteří se ve městě každodenně pohybují a žijí zde. Právě obyvatelé Olomouce dlouhodobě upozorňují na to, že se na náměstí necítí dobře a během teplých letních dní nemají důvod se v rozpáleném centru zdržovat. Z architektonicky nejcennějšího místa, kde by se mohli lidé setkávat, jsme udělali průchozí bod, přes který proudí davy lidí, aby se co nejrychleji dostaly do ochlazovaných obchodních domů. Stromy na náměstí to mohou změnit!

A jak to vypadá mimo centrum? Zatímco historické jádro města se nachází v prstenci parků, které staly se útočištěm obyvatel města, v ostatních městských částech je situace odlišná. V těchto oblastech nedochází ke koncepčnímu rozvoji zelené infrastruktury, naopak jsou zde stromy ve velké míře káceny. Přitom jde o sídliště a rezidenční čtvrtě v okrajových částech města, kde žije většina obyvatel.

Tyto obyvatele teď vyzýváme, aby se svými podpisy připojili k petici “Stromy na Horní náměstí!” a dali tak zastupitelům Olomouce najevo, že nesouhlasí s kácením stromů v Olomouci, a naopak zeleň ve městě chtějí. Ukažme zájem, který politici nebudou moci ignorovat!

Petici je možné podepsat na čtyřech místech Olomouce - na Horním náměstí, Náměstí Republiky, Žižkově náměstí a na křížení ulice 1. máje a Komenského. Petici je také možné podepsat online: www.peticestromy.cz

Petice bude za účasti médií předána novému zastupitelstvu města Olomouce, jež vzejde z komunálních voleb konaných v říjnu 2018. Cílem je přimět zastupitele Olomouce, aby vyslyšeli požadavky a přání občanů a našli konkrétní řešení, které zajistí vysazení stromů na Horním náměstí. Nasloucháním a konáním ve prospěch Olomouce a jejích obyvatel dosáhneme pozitivní změny, ze které budou moci lidé těžit po další desetiletí.

Děkujeme za vaši podporu,
za iniciátory petice Stanislav Flek, lídr hnutí spOLečně


hnutí spOLečně    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji hnutí spOLečně, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...