Socha u jirkovské synagogy - výzva k vyhlášení veřejné soutěže

Opravením synagogy se Jirkov vypořádal s následky desítky let nevyřešené pohany židovské víry, potažmo Křišťálové noci. Přeměnil sběrnu kovů v důstojné a krásné místo. 

Povedla se i okolní parková úprava, která má vyvrcholit navržením a vytvořením sochařského díla.

Na obnově se podíleli profesionálové ve svých oborech. Také socha by měla vzniknout z dláta profesionála, renomovaného sochaře, který má za sebou již několik úspěšných realizací ve veřejném prostoru, které se osvědčily a fungují.

Proto navrhujeme vyhlásit veřejnou soutěž.  

Veřejná soutěž předpokládá veřejné vyhlášení zadání soutěže a následné odpovědné vybrání projektu sochaře. Vytvořit odbornou komisi z řad zástupců výtvarníků, zástupců města a židovské obce. V soutěži musí být jasně daná pravidla - datum uzávěrky a datum odhalení sochy.
Sochař/ka by ke svému návrhu měl/a podat i krátkou legendu a své curiculum vitae. Předložit by rovněž měl/a určitý počet (3-5) realizací provedených v plánovaném materiálu.  

Doufáme a pevně věříme, že tak specifický úkol, jako je umístění sochy do citlivého veřejného prostoru, jakým je park synagogy, město Jirkov zvládne zdárně a s co nejlepším výsledkem. 

Proto my níže podepsaní vyzýváme radu města v čele se starostkou a zastupitele města Jirkova k veřejnému uspořádání výtvarné soutěže na vytvoření sochy do parku této synagoze.

Za petiční výbor

Josef Šporgy, výtvarník,

Orasín MgA Jiří Němec, sochař, Nehasice


Josef Šporgy    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Josef Šporgy svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...