Smíchov se má hýbat, ne hnít!

My, níže podepsaní chceme vyjádřit podporu záměru projektu Šemíkův břeh, který je z našeho pohledu krokem kupředu. Nejen pro Smíchov, Prahu 5, ale i celou metropoli. Naše pocity jsou shrnuty v bodech níže:

 

  • Smíchovské nábřeží Vltavy si zaslouží lepší využití, než je současný stav, kdy je kolem řeky rumiště, resp. parkoviště. Projekt počítá s vybudováním mj. relaxační zóny a nové cyklostezky, celé nábřeží bude volnočasovou zónou. V neposlední řadě dojde i ke kultivaci a zklidnění Strakonické ulice, která v současnosti území rozpojuje.
  • Developer se zavázal přispět městu a městské části téměř 170 mil. Kč. Díky tomu budou moci vzniknout nová sportoviště, ze kterých budou mít užitek všichni Pražané.
  • Od dob Tančícího domu v okolí Vltavy nevzniká moderní architektura. Šemíkův břeh je spojen s ceněným architektem, který je mimo jiné podepsán pod budovou DRN na Národní třídě. DRN je ukázkou moderní, k životnímu prostředí citlivé architektury. Praha by měla žít, posouvat se a ne být zahnívajícím skanzenem.
  • V Praze se naprosto minimálně staví nové byty. Šemíkův břeh přispěje svým dílem k rozhýbání zamrzlého trhu, na kterém neustále stoupají ceny.

Žádáme, aby projekt Šemíkův břeh byl veřejnými institucemi podpořen a mohl být následně realizován.  

 

Níže podepsáni:


Jan Štěpánek    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Jan Štěpánek bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...