Petice proti výstavbě 2-3 tenisových kurtů na území školní zahrady s cennými přírodními stanovišti ve Smiřicích.

Komentáře

#5

Podepisuji, protože se nechci dívat, jak se zastavují další plochy na úkor ekologicky významné lokality bez značného průzkumu, který by významnost této lokality dokládal.

Jana Bilíková (Jalubí, )

#6

Podepisuji tuto petici, protože lokalita je optimální pro výuku biologie a ekologického cítění dětí ze ZŠ Smiřice. Zároveň se jedná o zajímavou lokalitu s vodním biotopem uprostřed města. Z mého pohledu je stávající přírodní hodnota tohoto stanoviště podstatně vyšší než plánované tenisové kurty, které jsou z pohledu životního prostředí sterilním biotopem. Nezpochybňuji význam pohybových aktivit pro správný vývoj dětí, ale tnisové kurty jsou minimálně půl roku nefunkční. Při lepší koordinaci by vystačí jeden nový kurt!!!

Jiří Miler (Jaroměř, )

#13

Podepisuji, protože mi není lhostejné ničení přírody kvůli snobským plánům. Tenisové kurty jistě naleznou lepší stanoviště.

Ladislav Buček (Šternberk, )

#22

Za přírodu je potřeba vždy bojovat.

Jana Árvajová (Frenštát pod Radhoštěm, )

#31

Jelikož vysazuji přírodní okrasné prvky zahrad škol, školek, ale i veřejného prostranství, tak mi není lhostejné, jakékoliv úmyslné ničení přírody bez patřičného odůvodnění (například přímé ohrožení člověka) což v tomto případě není, tak nevidím důvod, proč by se něco mělo ničit.

Ondřej Kondvár (Kladno, )

#34

Je třeba chránit jakýkoliv kus přírody. Význam přírody na životní prostředí je rozhodně důležitější už z obecného hlediska než tenisový kurt pro ty jenž jej budou využívat. Tím spíše když jde o lokalitu se zajímavým biotopem.

Petr Žádník (Hradec Králové, )

#40

Podepisuji, protože upřednostňuji zachování přírodních klenotů před penězi.

Jan Wipler (Hradec Králové, )

#41

Žijeme v době, kdy je zřejmý význam přírodních území, zvláště pak na území obcí! Takový biotop nejde nahradit lusknutím prstu. Zastupitelstva by měla podobné biotopy chránit, tvořit a pečovat o životní prostředí v obcích po všech směrech. Absolutně nesouhlasím s jakoukoli další zbytečnou likvidací cenného území ku prospěchu několika jedinců. Prostory pro kurty se zajisté dají najít i jinde.

Jiří Macura (Havířov, )

#47

Nějakej podělanej kurt si můžete postavit jinde. Ochrana přírody je důležitější než vaše pinkání míčkem.

Jaroslav Tichý (Přelouč, )

#53

Za každý metr zeleně je třeba se brát.

Luděk Holoubek (Hradec Králové, )

#55

Podepisuji, protože plně souhlasím s výrokem.

Jana Weissova (Nový Bydžov, )

#64

Podepisuji

Daniel Mach (Nachod, )

#75

Divoká příroda vždy na prvním místě. Tolik jí již nemáme!

Pavel Suchopárek (Blatno, )

#92

Jsem proti zmenšování všech školních zahrad. V současné době, kdy se ve společnosti prosazuje trend výuky dětí venku namísto ve třídách, je likvidace nebo zmenšování školní zahrady přinejmenším nelogická.

Petr Pavelčík (Vlčnov, )

#97

Podepisuji, protože je nesmysl ničit přírodu na úkor výdělku ze stavby tenisového hřiště, které už tam mimo jiné je!

Nikola Schejbalová (Smiřice, )

#99

Nezastávám názor, že je pro školu daný pozemek bezcenný. Jedná se o živou učební pomůcku, která je modelem několika ekosystémů. Na území je i stabilní populace čolka obecného, která využívá při svém pobytu mimo vodu též území louky a lesa, která mají být zabrána tenisovými kurty. Více o pozemku na www.zs-smirice.cz/kategorie/skolni-pozemek/50

Tomáš Hlaváček (Hradec Králové, )

#100

Jsem pro zachování školní zahrady jako takové,tenisové kurty zde už jsou a na tak malé město si myslím,že bohatě stačí.

Jašek Martin (Smiřice, )

#102

To co tu je bohatě stačí, zdaleka není využita stávající kapacita!

Petr Povalil (Smiřice, )

#114

Protože zeleň , dřeviny , keře a celkově biotop je důležitý pro brouky motýly včely ptáci atd...
Za druhé si myslím ze je ve Smiricich potřeba investovat do mnohem smysluplnějších projektů🙂

Robert Kostal (Holohlavy , )

#120

Milí stavitelé (kurtů), nechejte prosím děti i přírodu žít. Pro kvalitní zážitek skutečně nepotřebujete nic nákladného budovat, ani ničit přírodu. Místo tenisu se prosím připojte k dětem a běžte s nimi pozorovat čolky. Budete svědky hned tří zázraků - zvídavých dětí, krásy přírody a vlastního prožitku. A to vám tenis neposkytne (pozn. pro racionálně založené - vliv přírody na lidské zdraví je vědecky prokázaný). Držím palce dětem i čolkům :-).

Darek Galle (Brno, )

#126

Souhlasím s jakoukoliv peticí na ochranu přírody! Po přečtení záměru postavit tenisové kurty v takovéto lokalitě vzhledem k její přírodní rozmanitosti jsem se samozřejmě rozhodla podpořit váš nesouhlas!

Helena Malá (Nemojov, )

#132

V zástavbě je mnohem lepší klidová zóna, než další hlučné sportoviště.

Radka Hlaváčková (Hradec Králové, )

#138

Vzniklé a lety vytvářené biotopy mají daleko větší a dlouhodobější význam než tenisové kurty. Jejich cena je nevyčíslitelná. Vzhledem k akutní nutnosti edukace nejmladší populace ve vztahu k přírodě bychom si neměli brát místa, která jsou jejich nejcennějším zdrojem a nejefektivnějším učebním nástrojem.

Martina Bečková (Chrudim, )

#148

Mám ke školnímu pozemku osobní vztah a jako člověk se zájmem o biologii si plně uvědomuji možný dopad tak jak je v petici zmíněno.

Jakub Paulus (Hradec Králové, )

#149

Podepisuji, protože nesouhlasím s tím aby zanikla příroda jen pro nějaké prachaté debílky.

Barbora Tymrová (Olomouc, )

#154

Upřednostňuji vzdělávání a výchovu dětí a přírodu před zájmy jednotlivců, i když se jejich zájem tváří jako bohulibý. Vybudování 2-3 tenisových kurtů nevratně zničí biotopy lesa a louky. Zábor pozemku školní zahrady bude mít těžký morální dopad na postoje děti. A ty jsou přece budoucností naší společnosti...

Nina Tučková (Praha 6 - Vokovice, )

#155

Plně souhlasím s textem petice. Sama jsem absolventkou ZŠ Smiřice a na výuku "pozemků" mám ty nejlepší vzpomínky. Ráda bych, aby zůstala tato lokalita nadále pro užívání škole a dalším generacím.

Vladimíra Hyšplerová (Holohlavy, )

#159

Protože to je opět bezohledné ničení naší přírody.

Alena Filipkova (Salas, )

#160

Do Smiřic jsem chodila zakladní školu a školni pozemek se využíval pro výuku. Nechci aby práce která tam byla odvedena přišla vniveč a aby další generace žákú, kvůli kurtům na tenis o tuhle možnost přisli a učili se o motýlech je z knih, když je můžou vidět na školní louce.

Veronika Mertova (Hradec Králove, )

#162

Plně se stotožňuji s touto peticí. Myslím si, že se peníze města dají utratit smysluplněji pro širší vrstvu lidí, než je úzký počet lidí hrajících tenis. Pozemek školy ať nadále využívají žáci školy.

Pavel Dušek (Smiřice, )

#169

Podepisuji, protože se s požadavky petice plně ztotožňuji. Pokud členům tenisového oddílu nestačí již stávající prostory kurtů, mohou obnovit využívání malého stadionu u benzínové stanice. Tím by prostor získal nových smysl využití a školní zahrada a její biotop by zůstal zachován v plném rozsahu a i nadále by ho mohli žáci ZŠ využívat. Věřím, že tenistům jakožto sportovcům, by neměl takovýto detašovaný kurt vadit, pořád je na území města a vzdálenost cca 800 m není nepřekonatelná. Další možností se jeví i využívání kurtu v Holohlavech, jestli je stávající počet 3 kurtů doopravdy tak nedostačující.

Martina Juričková (Smiřice, )

#172

Jsem proti likvidaci kusu ryzí přírody, která tu je už od školy našich rodičů. V centru už moc zelené nezůstane. Spíše by se mohlo více lidí zapojit s údržbou a školní pozemky ještě zvelebit. Na přírodu ve Smiricich tu všichni kašlou. Stačí se podívat pár metrů mimo centrum. Okolo Labe i náhona je tolik odpadků a všem je to tu jedno. Však ono to zase zaroste!

Jiří Hlaváček (Smirice, )

#179

Na školních pozemcích vždy probíhala skvělá praktická výuka, která vedla a může dále vést žáky ZŠ Smiřice k objektivnímu výběru dalšího studia.

Jana Doležalová (Smiřice, )

#186

Chci zachovat přírodu a její faunu i floro

Martin Zobač (Praha, )

#195

Podepisuji, protože mi záleží na přírodě a na našem vztahu k ní.

Karolína Vítková (Praha, )

#197

Záleží mi na přírodě

Viktor Vaculík (Kamenice, )

#200

Podpisujem pre to, že dôležité veci treba chrániť!

Klára Balážová (Ducové, )