Nezávislí umělci za důstojné působiště Studia ALTA

Komentáře

#12

Mám Altu ráda! Energie! Mnoho práce a vytrvalosti!

Hana Müllerová (Praha , )

#14

Nezávislá kultura mi není lhostejná

Miroslav Fokt (Praha, )

#18

Alta je svobodným místem nezávislého umění. Byla jsem zde svědkem skvělé dramaturgie a podpory zajímavé divadelní a taneční tvorby.

Karolína Plachá (Jistebnice, )

#36

Alta je studio evropské úrovně
a zaslouží být uznávaným a podporovaným uměleckým centrem na spolecenské i státní úrovni tak, aby se nemuselo stále obávat o svou existenci.

Daniela Zálešáková (Praha, )

#47

Moc mě mrzí, že se Studio Alta stěhuje a moc bych si přála, aby získalo lepší prostor k realizaci. Má skvělý tým, který přispívá významným způsobem ke kulturnímu životu v Praze. Opravdu zajímavé projekty, které stojí za povšimnutí. Fandím vám.

Julie Stehnová (Praha, )

#57

V Altě jsem mnohokrát byl jako divák i performer a považuji ji a kolektiv kolem ní za mimořádně cennou součást pražského divadelního prostředí.

Vojtěch Vávra (Praha, )

#62

Jako organizace centrum choreografickeho rozvoje sesta a frstival korespondance uz podepsala jsem i jiny dopis.
Ale osobne chci taky podporovat co se unikatne deje ve studio ALTA diky prostory a podminky ktere nam nabidne tym a lide se kterem se tam setkame ...
Jestli mesto a stat ma mit partner k rozvoje umelecky zivot, mezinarodni viditelnosti ale i socialny sluzeb je to tady s nimi. A je to urgentny!

Marie Kinsky (Zdar nad Sázavou , )

#63

podepisuji, protože Altě fandím!

Kateřina Bambasová (České Budějovice, )

#64

Podepisuji, protože ALTA je pro mě stěžejním místem české taneční a divadelní scény. Tvůrčí a organizační tým ALTY dbá na kvalitu uváděných inscenací, zároveň se ale nebojí dramaturgických experimentů, které v každém případě rozšiřují obzory a nutí diváka-člověka přemýšlet v širším kontextu. ALTA klade důraz na základní hodnoty jakými jsou péče o mezilidské vztahy, sounáležitost, podpora umění, podpora vzdělávání v oblasti nejen tance a divadla. ALTA se pro mě za dobu svého fungování stala kultovním a velmi inspirativním místem s přátelskou atmosférou. A vím, že tomu tak nebylo od začátku. ALTA se v počátcích potýkala s nepříznivými vstupními podmínkami - jen ztěžka vytápěné místnosti, neosobní prostory velkoskladů s téměř nulovým tvůrčím duchem. To už je dnes minulostí především díky trpělivosti a neúnavné píli tvůrčího a organizačního týmu. Vážím si těchto lidí z mnoha důvodů, také že nepodléhají konzumním tendencím doby. Nevadí mi digitalizace, nové technologie, virtuální reality, umělé inteligence, ale nepřestávejme si vážit lidského snažení a lidské tvůrčí síly. Přijde mi proto nehorázné tento prostor smést ze stolu jedním gestem a tvářit se, že je vše v pořádku. Ne, toto skutečně v pořádku není!

Markéta Vacovská (Plzeň, )

#66

Podepisují, protože divadlo,tanec a prostor, který Alta všem umělcům i neumelcum nabízí je ojedinělá,specifická a unikátní.

Štěpána Mancová (Karlovy Vary, )

#68

Studio Alta je otevřeným a experimentálním prostorem, který je otevřen každému tvůrci. Toto postavení je v rámci Prahy ale i ČR unikátní a mimořádně prospěšné.

Patrck Fridrichovský (Praha 7, )

#69

Podepisuji, protože mi mluví z duše.

Helena Jura (Praha , )

#78

Protože to je potřeba

Sara Šimek Arnsteinová (Praha, )

#80

...mi záleží na pestrosti kulturního života v Praze

Ivo Pohořelý (Praha 18, )

#86

Podepisuji, protože považuji Altu za vyjimečný divadelní prostor, který poskytuje zázemí součastnému tanci i divadlu a vytváří kreativní prostředí, které spojuje umělce napříč uměleckým spektrem.

Jiří Hajdyla (Praha, )

#87

Umění není soukromou záležitostí, potřebujeme ho všichni.

Dagmar Ultzenová (Praha, )

#89

Fandím vám. Snad se všechno povede!

Taťána Havlová (Praha, )

#110

Plně souhlasím s tím co je v tomto dopise napsáno.

Tomáš Janypka (Púchov, )

#119

Podpisujem, pretože Studio Alta je nenahraditeľným priestorom pre súčasné umenie, pre zdielanie a vzdelávanie, ktorý nemá v Prahe obdoby a zaslúži si podporu spoločnosti.

Jana Hríbiková (Levice, )

#126

Protoze, je to pro kulturu v praze nepostradatelny prostor a jeho ztrata by znamenala velkou ranu celemu umeleckemu svetu.

Sebastian Jacques (Praha, )

#128

... mi příjde nutné takovou aktivitu podporovat, je mi to tuze sympatické a jsem za taková místa ráda, i když je sama moc často nenavštěvuji.

Linda Kaplanová (Ústí nad Orlicí, )

#135

Studio Alta navštěvuji jako divák a měla jsem možnost v něm účinkovat i jako performer. Oceňuji tedy jeho kvality z obou pohledů jako velmi těžce nahraditelné.

Alena Štěpánová (Jablonec nad Nisou, )

#149

Studio Alta má na pražské divadelní scéně svoje pevné místo a to co v ní vzniká přesahuje formát divadla!!!!

Michal Bednář (Praha, )

#165

ALTA je potřeba!

Klára Basjuk (Praha, )

#168

Altu potřebujeme!!!

Jan Štrachal (Praha, )

#174

nutnost!

Jakub Štourač (Malovice, )

#177

Ojedinělý a obtížně nahraditelný prostor nezávislé scény budovaný řadu let úsilím jednotlivců a poskytující tvůrčí zázemí desítkám umělců, s komunitním charakterem a širokou diváckou obcí. Místo festivalových přehlídek celopražského významu. Tento tvůrčí a manažerský potenciál by neměl být pošlapán ani degradován zhoršením podmínek.

Michal Novák (Praha 5, )

#180

Podepisuji, protože jsem právě v Altě měla možnost realizovat několik mých autorských projektů. Takový prostor nutně potřebujeme!

Kristýna Taübelová (Rtyně v Podkrkonoší, )

#191

ALTu chceme!

Alžběta Mirjam Procházková (Brno, )

#195

Divadlo žije

Štěpán Staněk (Praha, )

#199

Alta je autentický alternativní prostor svobody, nezávislého umění, nových nápadů a vzdělávání, čí existenci ohrožuje další developerský projekt. Podepsat petici proti bourání tohoto studia je nejmíň co můžeme udělat pro záchranu celé jedné kultury před krádkozrakým a zničujícím zájmem kapitálu.

Tijana Milosavljevic Cajetinac (Praha, )