JSME PROTI ZÁKAZU KRATOMU V ČR

VÁŠ PODPIS MÁ VÁHU


Jsme zástupci české kratom komunity, jsme ale také lidé věřící v rozum, přírodu,
spravedlnost a řád.


Kratom je v první řadě strom. Strom z rodiny kávovníků. Víte, že i kávu chtěli v historii
mnohdy zakázat? Dokonce se to i povedlo – postupně byla zakázána v Anglii, Benátkách;
ortodoxní církev ji zakázala v Evropě, a tvrdilo se, že mění muže v Turky, že jde o satanův vynález a vytváří z mužů eunuchy. Guvernér Mekky ji zakázal, protože se bál, že při pití kávy lidé budou kritizovat jeho vládu a formovat opozici. Papež ji nakonec povolil až v okamžiku, kdy ji ochutnal. Káva si nakonec vždy našla cestu, byla však nenáviděna a nepochopena autoritami – tak trochu podobně jako dnes kratom.

Ten představuje nápoj chutí velice podobný zelenému čaji. Rozhodně to není nějaká droga – jak se vám snaží namluvit, zatímco denně profitují z prodeje alkoholu a cigaret, ročně zabíjejících miliony lidí a bořících miliony rodin.


Kratom sám o sobě nikdy nikoho nezabil – můžeme to samé ale říci o všude dostupném alkoholu, cigaretách nebo lécích? Co dopravní nehody vznikající pod vlivem alkoholu a nezdravé potraviny a způsob života?


Kratom má 10.000 uživatelů v České republice a 15.000.000 uživatelů v USA. Jsou mezi námi muži, ženy, těžce pracující lidé, úředníci, důchodci, studenti, lékaři, právníci, zpěváci a sportovci. Kratom je s námi v Česku 10 let a za celou tu dobu nikomu neublížil – naopak, pomohl u nás tisícům lidí, pro které se stal spásou a pomocí, kterou jinde nenašli.


Kratom není chemie ani lék. Nepatří na stejnou fotku s injekční stříkačkou, jak se vám snaží namluvit média hledající senzaci.


Kratom nezpůsobuje závislost. Tu způsobuje nezodpovědný uživatel a konzument. Závislost na kratomu není o nic jiná než závislost na jiných substancích. Osobní zodpovědnost patří jak k užívání kratomu, tak i k užívání kávy, cukru, nezdravých tuků, kouření cigaret a pití alkoholu. Všeho moc škodí.

Ale u kratomu neexistuje důkaz, že to lze „přehnat“ – a ani
enormně obrovské dávky u tisíců uživatelů nezpůsobily prokazatelné zdravotní změny.
Kratomem se nelze předávkovat! Není to zkrátka a dobře fyzicky možné. To každý, kdo přišel do styku s kratomem, velmi dobře ví.


Kratom není psychedelický. To je asi stejně absurdní jako věřit tomu, že budete mít
halucinace třeba po kávě ze Starbucks.


Kratom není opioid a nelze jej s ním srovnávat.

Nepředstavuje žádnou hrozbu pro veřejné zdraví, jak dokazuje nejnovější studie z USA od Ph.D. Jacka Henningfielda, viceprezidenta výzkumu a zneužívání látek, profesora behaviorální biologie a profesora na Johns Hopkins University School of Medicine.


Ph. D. Jack Henningfield je přední světový expert na závislost a expert na vliv drog na
behaviorální, kognitivní a centrální nervový systém člověka. Také je to renomovaný odborník v problematice opioidů. Budeme už konečně věřit pravým expertům a věřit jednomu z největších světových odborníků v dané problematice anebo rádoby místním expertům, kteří nedokáží vyjmenovat základní alkaloidy obsažené v kratomu a ani nemají snahu jej zkoumat?


Pokud mají, proč dodnes neexistuje česká studie? Odkud tedy tyto samozvaní odborníci čerpají informace? Z toho co někde slyšeli?

Vidíme, že z odborných studií to totiž rozhodně není.

Zákaz kratomu nepřinese nic, mimo vytvoření nového černého trhu o 10.000 českých uživatelích a ztráty na daních do státní pokladny, stejně jako ztrátu důvěry ve spravedlivý systém, jelikož všichni, kdo kratom užívali, vědí že se nejedná o žádné zlo a že rozhodně nepatří na jeden seznam vedle drog jako je pervitin či heroin. Je to asi podobné jako postavit vedle sebe černou a bílou, nebe a peklo, zkrátka naprosto protichůdné světy.

Kratom vás povzbudí tak jako káva, zklidní nervy tak jako třezalka, pomůže s úzkosti stejně jako meduňka. Kratom nám dala příroda a v místě jeho původu, kterým je Indonésie na něj tisíce let nedají dopustit!


A divte se, za tyto staletí roky v Indonésii neví nic o tom, že by kratom někomu ublížil.
Chceme zde zbytečně mít nový černý trh a vytvořit nesmyslnou kriminalitu z rostliny
podobné kávě? Bude systém stíhat babičky, které kratom užívají na pomoc od bolesti, jelikož některým chemické léky nedělají dobře? Bude stíhat někoho kdo si dá svůj ranní šálek kratomu a pak jde do práce? Proč? Z jakého důvodu? Na základě jakého možného
nebezpečí? Čeho tím docílí?


JSME PRO VYTVOŘENÍ REGULACE KRATOMU


Nepochopte nás špatně – jsme jednoznačně pro legislativu, podle níž by kratom byl
prodáván pouze od 18 let.


Jsme pro povinné testování kratomu v České republice a EU na škodliviny a ohlášení prodeje SZPI, stejně jako pro kontroly prodejců a jejich zboží a tím pádem naprosté eliminování prodeje nekvalitního zboží, což je v Česku zvykem nejen u kratomu, ale naprosto u všeho.


Jsme pro zahájení výzkumu kratomu na univerzitách České republiky, tak jako je předmětem výzkumu na světových univerzitách, jelikož jeho pozitivní účinky a schopnost enormně zvedat imunitu jsou až moc cenné, na to, aby je bylo možno ignorovat. Zvedají snad drogy imunitu? Odpovězte si sami.


Jsme pro prodej kratomu pouze ve specializovaných prodejnách a e-shopech, jsme pro stejné podmínky uvedení na trh, jaké má CBD.


Jsme pro poskytování nejnutnějších základních informací o kratomu koncovému zákazníkovi.


Nemá smysl zákaz uvádění informací, včetně účinků, když tyto účinky jsou potvrzené
studiemi a naprosto každý si je během minuty vyhledá.


VÁŠ PODPIS ROZHODUJE


Váš podpis rozhodne o tom, zda budeme nadále perzekuovat další rostlinu, zatímco denně trh plní stovky léků, u nichž půlka příbalového letáku jsou pouze vedlejší účinky.


Váš podpis rozhodne o tom, zda spousta lidí díky zákazu bude zpátky v bolesti bez bezpečné přírodní úlevy díky svému zdravotnímu stavu.


Váš podpis rozhodne, zda se vytvoří nový černý trh a policie a bezpečnostní složky budou
místo opravdu důležitých věcí řešit lidi s hrníčkem nápoje v ruce.


Váš podpis rozhodne, zda budeme už konečně věřit odborníkům nebo budeme postihovat
rostliny na základě domněnek a osobních finančních zájmů skupiny lidí, kterým existence
kratomu ubírá z jejich příjmů závislých na nemocných.

 

Naše stanoviska dále naleznete v médiích i zde:

https://www.realkratom.cz/news/rozhovor-do-denik-cz-o-kratomu-v-cr

https://www.realkratom.cz/news/nase-stanovisko-ohledne-regulace-kratomu-pro-denik-cz

https://strakonicky.denik.cz/z_regionu/hhc-droga-nebo-leciva-latka-zakaz-je-dle-odborniku-nesmysl-regulace-nutna-202305.html

 


Bc. Daniel Katanik, DiS. a Radek Friml (REALKRATOM.CZ)
Adam Bublavý (NATURALIFE.CZ)

Robert Golha (KRATOMBOSS.CZ)
Lukáš Samek (CLEARMIND.CZ)


Daniel Katanik, Radek Friml, Adam Bublavý, Robert Golha    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Daniel Katanik, Radek Friml, Adam Bublavý, Robert Golha bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...