Petice za zachování dotací Chomutovskému Zooparku a Záchranné stanici pro zvířata v nouzi Falco

Vážený pane hejtmane, vážené členky a členové vedení a zastupitelstva Ústeckého kraje,

my, níže podepsaní, Vás prostřednictvím této petice žádáme o neschválení návrhu Rady Ústeckého kraje o pozastavení rozdělování dotací z Regionálního podpůrného fondu pro Chomutovský zoopark a Záchranou stanici pro volně žijící živočichy Falco v Dolním Týnci u Litoměřic.

Odůvodnění:

Jsme znepokojeni návrhem Rady Ústeckého kraje pozastavit dotační řízení, které se může velmi negativně dotknout fungování domova pro opuštěná a nemocná zvířata Záchranné stanice Falco a chomutovského zooparku. Krize kolem koronaviru COVID-19 se dotýká velmi těžkým způsobem zvířat v nouzi, zejména těch handicapovaných nebo jinak zraněných. 

Záchranná stanice Falco za dobu svojí existence zachránila život velkému množství divokých zvířat a vrátila je do přírody. Záchrannou činnost provádí personál stanice dlouhé roky na ohromném území v celém Ústeckém kraji a dělá to na úkor svého pohodlí a životní úrovně. Ztráta finanční podpory z Ústeckého kraje, který celou dobu využívá těchto služeb, by byl pro záchrannou stanici Falco likvidační.

Chomutovský zoopark je rozlohou největší ZOO v České republice a díky svému uzavření naopak potřebuje podporou od Ústeckého kraje udržet, nikoliv rušit nebo krátit.

Děkujeme za posouzení naší žádosti.

Petiční výbor: Petr Globočník, Kateřina Zemanová, Jan Hrubeš - Strana Zelených Ústeckého kraje


Petr Globočník, krajská organizace Strany Zelených Ústeckého kraje    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Petr Globočník, krajská organizace Strany Zelených Ústeckého kraje bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...