Češi proti putinovým Nočním vlkům (otevřený dopis vládě ČR)

 

 

 

Vážený pane předsedo vlády, vážení ministři, poslanci a senátoři,

 

v souvislosti s avizovaným průjezdem motorkářského gangu tzv. “Nočních vlků” (v originále: Ночных волков) Evropou, bychom Vás chtěli požádat o to, abyste nepovolili gangu vstup na naše území, a to bez ohledu na to, zda bylo Nočním vlkům některou ze zemí Schengenského prostoru uděleno vízum. V případě, že vízum vydala Česká republika, žádáme o revokaci tohoto rozhodnutí. A to z následujících důvodů:

 

> Gang měl v minulosti potíže se zákonem (v minulosti mu byl odepřen například vstup do Finska). Považujeme jej za militatní a nebezpečný; navíc jeho členové dorazí ve velkém počtu několika set členů. Obáváme se tedy oprávněně možných problémů a střetů.

 

> Gang je pod přímou ochranou Vladimíra Putina a úzce s ním spolupracuje na politických a ideologických aspektech autoritářského režimu, jehož je Vladimír Vladimirovič Putin nebezpečným představitelem. Takové aktivity na území ČR považujeme za nežádoucí.

 

> Gang je v Ruské federaci, i mimo ni, symbolem ruského krajního nacionalismu. Domníváme se, že jeho přítomnost v České republice bude povzbuzovat činnost ultralevicových a ultrapravicových skupin.

 

> Členové gangu (Alexander Zaldostanov, hlava gangu) jsou na listině nežadoucích osob v souvislosti se sankcemi uvalenými na Ruskou federaci (zamezení přístupu do země našich spojenců). Z důvodu solidarity s našimi spojenci bychom se dle našeho názoru měli k jejich kroku připojit.

 

> Jízda po významných místech bojů II. světové války má připomínat postup ruské armády Evropou, který přinesl kromě osvobození také dlouholetou nesvobodu. V kontextu současné geopolitické situace se jedná o propagaci mocenské politiky Ruské federace v západní a střední Evropě.

 

Upozorňujeme, že zmíněný motorkářský gang by měl projet Českou republikou na cestě do Berlína dokonce dvakrát.

 

Dále se domníváme, že mohutně medializovaný průjezd Nočních vlků Evropou, který již teď vyvolal řadu kontroverzí, má odvést pozornost od současného jarního dění na Ukrajině.

 

Tímto dopisem se připojujeme k výzvě našich polských kolegů adresované ministerstvu zahraničí PL.

 

S pozdravem

 

Jiří Vaněk

Petra Adámková

Irena Poláková

Tomasz Peszynski

Radim Doležal

Martin UhlířZa iniciativu OPEN DOORS

v rámci události Proti putinovým Nočním vlkům

 


Iniciativa OPEN DOORS    Kontaktujte autora petice