Prosíme Vás podpořte naš dopis , panu ministrovi

Ministerstvo kultury ČR

Maltézské náměstí 1

118 00 Praha 1

(k rukám p. ministra Lubomíra Zaorálka)

Vážený pane ministře,

obracíme se na Vás s prosbou o pomoc a pevně věříme, že budete ochoten naši věc podpořit. Jde o celovečerní film o Petru Novákovi „DEN ŠTËSTÍ“. Tento zpěvák a skladatel si nepochyně umělecký pomník zcela jistě zaslouží. A to, že má Petr Novák ve stejný den narození jako Vy,  tj. 6. září, považujeme za dobré znamení.

Scénář k tomuto filmu napsal režisér Ivan Fila a odborníci, kteří jej četli, byli nadšení (například Miloš Forman s manželkou Martinou). Financování filmu bylo v mžiku vyřízeno a herci - stejně jako filmový štáb - byli připraveni k natáčení. Co by to ale bylo za film o Petru Novákovi, kdyby v něm nezazněly jeho nejznámější hity. Prostě bez písní Já budu chodit po špičkách, Náhrobní kámen, Povídej nebo Klaunova zpověď, by tento film nemohl vzniknout. Autor textů Ivo Plicka podepsal svůj souhlas k užití těchto hitů bez rozmýšlení.

Práva po zemřelém Petru Novákovi zdědila jeho bývalá manželka Eva Jakoubková. Po její smrti pak autorská práva na hudbu k vybraným písním zdědil její otec. Když byl pan Jakoubek produkcí filmu požádán o souhlas k užití Petrových skladeb, tak nechal svá autorská práva přepsat na Petrova spoluautora Ivo Plicku, aniž by s ním o tom mluvil, nebo se s ním někdy v životě setkal. Ochranný svaz autorský vše důkladně prověřil a shledal převod autorských práv v naprostém pořádku. Ivo Plicka tedy následně podepsal také smlouvu za autora hudby. Všechno bylo připraveno -  zcela právně v pořádku - a začaly se realizovat první přípravy k natáčení.

V tomto okamžiku však do děje vstoupila paní Daniela Jakoubková, druhá dcera pana Jakoubka. Nejdříve zpochybnila podklady pro převod autorských práv na pana Plicku - domnívala se, že jde o padělek. Když pak zjistila, že se jedná o notářsky ověřené dokumenty, tak příšla s lékařským potvrzením, že její otec je nesvéprávný. Od té doby rozhoduje o autorských právech po Petru Novákovi právě paní Daniela Jakoubková.

A pak to přišlo: paní Jakoubková odmítla udělit souhlas k použití vybraných písní v plánovaném  filmu o Petru Novákovi a tím zablokovala vznik tohoto filmu. Připravila tak o práci nejenom celý filmový štáb, ale i všechny herce. Navíc – příznivci Petra Nováka tak rázem přišli o kulturní zážitek a překrásnou vzpomínku na člověka, který už za svého života bojoval se zákazy a ústrky tehdejšího režimu.

Prosíme Vás proto, vážený pane ministře, o přímluvu u paní Jakoubkové. Ať nebrání vzniku tohoto filmu a nebere tak radost tisícům příznivcům tohoto jedinečného zpěváka a člověka!

Zde přikládáme kontakt na paní Jakoubkovou:

PhDr. Daniela Jakoubková

Bayerova 573/3

602 00 Brno – Veveří

danielajakoubkova@seznam.cz

Za fan klub Petra Nováka: ................................................ Stanislav Kolka, předseda

Přílohy:


St.Kolka předseda Fan clubu Petra Nováka    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji St.Kolka předseda Fan clubu Petra Nováka, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...