Petice za #praxit! Chceme samostatnou Prahu!

My níže podepsaní občané České republiky žádáme tímto Parlament České republiky, aby projednal a přijal kroky umožňující vyhlášení Prahy jako samostatného území, nezávislého na České republice. Těmito kroky je myšlena především změna Ústavy ČR a následně vypsání referenda o odtržení Prahy od České republiky.

Důvody, které nás k tomu vedou jsou následující:

Hlavní město Praha je dlouhodobě cizorodým elementem v rámci České republiky. Politicky, sociálně i ekonomicky. Volební výsledky v Praze se dlouhodobě rozcházejí s tím, jak si svoji samosprávu představuje zbytek české republiky. Projevuje se to jak v parlamentních, tak i prezidentských volbách. Odtržení Prahy od ČR dá možnost občanům obou regionů rozvíjet se svobodně a především se navzájem neobtěžovat svojí přítomností. Obyvatelé by tak nadále nemohli své spoluobčany titulovat hanlivými výrazy jako “namyšlení Pražáci” či “vidláci” a výraz “pražská kavárna” by se konečně vrátil svému původnímu, nehanlivému označení. Věříme, že Pražané mají právo si posedět v kavárně a nadávat na politiku bez toho, aby jim kvůli tomu někdo ošklivě nadával. Věříme, že příkop mezi Prahou a zbytkem České republiky, který je momentálně vykopán a neustále prohlubován má být nahrazen daleko civilizovanější státní hranicí a občané obou států by tak mohli nerušeně rozvíjet své představy o dalším směřování svého regionu.

Česká republika bez Prahy by se mohla dál nerušeně rozvíjet pod vládou současného prezidenta a vlády a realizovat ambice svých volených politiků, jako je vystoupení z EU, větší vazby na Rusko, Čínu či jakoukoli další zemi, kterou si prezident České republiky právě oblíbí. A věříme, že Praha má právo realizovat potřeby svých obyvatel, které s tímto směřováním zjevně nejsou kompatibilní.

Odtržení Prahy v neposlední řadě jednou provždy vyřeší ekonomickou nerovnost. Praha vytváří téměř dvojnásobek HDP na obyvatele než zbytek České republiky, což je situace dlouhodobě neudržitelná a nutí obyvatele České republiky každý týden riskovat své životy na nekvalitních dálnicích a silnicích, jen aby mohli trochu bohatství, které Praha vytváří, získat pro sebe.

Sdílejte tuto petici, pokud zastáváte myšlenku Praxitu! Děkujeme!

Náš další postup můžete sledovat na www.praxit.eu


Luděk Staněk    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Luděk Staněk svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...