Podpořte svým podpisem výstavbu unikátního projektu Univerzitního centra paliativní péče v Brně neboli “Druhého domova“

Podpořte prosím svým podpisem výstavbu unikátního projektu Univerzitního centra paliativní péče v Brně neboli “Druhého domova“. Dopis bude předán spolu s podpisy radním a zastupitelům Jihomoravského kraje.

Kolem nás žijí tisíce lidí, kteří s láskou, obětavostí a obrovským vypětím všech psychických a fyzických sil pečují o své nejdražší, o své nemocné děti nebo rodiče. Položte si otázku – kdyby šlo během pár sekund zlepšit těmto rodinám život, alespoň trochu jim ulehčit, váhali byste? Věříme, že nikoliv.

Právě díky vaší podpoře můžeme pro tyto vážně nemocné děti i dospělé a jejich rodiny udělat velkou věc.

Proto vás prosíme, abyste podpořili svým podpisem výstavbu projektu Druhý domov. Bez vás se to nepodaří! 

Děkujeme, že jste v tom s námi, vážíme si toho!

Dopis, který spolu s podpisy předáme radním a zastupitelům Jihomoravského kraje přikládáme níže.

Znění dopisu:

Vážení radní a zastupitelé Jihomoravského kraje, obracíme se na vás jako na ty, kteří mohou svým rozhodnutím reálně pomoci mnoha rodinám v našem Jihomoravském kraji a jeho okolí.

Chci Vás požádat o podporu smělého plánu vybudovat v Brně Univerzitní centrum pro rodiny pečující o těžce nemocné a umírající, které se bude jmenovat Druhý domov. Jde o první podobný projekt v České republice a bude jedinečný svým zaměřením. Skloubí se v něm paliativní, respitní, hospicová a veškerá další odborná zdravotní péče. Hlavně díky oddělení respitní péče budeme moci alespoň na chvíli odlehčit vyčerpaným příbuzným, a umožníme jim tak nabrat nové síly. A to vše v soukromí s pocitem druhého domova.

Jihomoravský kraj zatím vlastní nevyužívanou a chátrající transfuzní stanici. Za pomocí vícezdrojového financování od státu, Evropské unie i kraje, zde může vyrůst pobytové zařízení se 75 lůžky pro děti i dospělé. Zázemí zde najdou také terénní služby, které jsou s tím vším velmi úzce spjaty. To vše za podpory vyhlášených lékařských kapacit, jako je například docent Jan Blatný z Dětské fakultní nemocnice v Brně a dalších odborníků, kteří tento nápad považují za něco, po čem už spoustu let marně volají. 

K vytvoření Druhého domova - bezpečného přístavu zejména pro děti - můžete svým rozhodnutím přispět právě vy, zástupci Jihomoravského kraje.

Jihomoravský kraj je tedy ten, kdo může mít svůj Druhý domov. Potřebuji v tom Vaši pomoc a podporu, protože sám to nedokážu. Každý má mít právo na vlídnou péči a důstojné odcházení. Prosím, dejte nám příležitost vybudovat Druhý domov, který bude prvním podobným centrem v celé naší zemi. A může být právě u nás v Brně.

Děkujeme! 

O vaši pomoc s nadějí prosí  

Stanislav Juránek a další níže podepsaní

  

Druhý_domov.png

Marta Martináková - koordinátorka projektu Druhý domov
 

 

 

 


Marta Martináková    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Marta Martináková svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...