Podpora znovuzavedení trestu smrti v ČR

Zdravím všechny občany tohoto státu, kterým není lhostejné, co se tady poslední dobou děje.

Každý den se dovídáme z médií, případně z okolí, hrůzostrašné případy násilí a zejména bestiálních vražd. Ptám se: proč se toto děje a ještě v takovém měřítku? Zdá se Vám to normální? Připadá Vám v pořádku, že matka bestiálně ubije či jinak zavraždí své dítě? Nebo že naopak syn brutálně ubodá svou matku, jen proto, že mu již nedala peníze na drogy? Bojíte se pustit své děti i ven? Máte strach, když jdou třeba na kroužek, či na diskotéku, a nevracejí se včas? Nahání Vám hrůzu pedofil, o kterém jste se dověděli, že řádí právě ve Vašem okolí? A Vy, kteří jste zažili éru komunismu byť jen jako trochu odrostlejší děti, máte dojem, že takovéto závažné trestné činy sice také byly, ale ne v takovéhle míře? Ženy a dívky máte čím dál větší strach brát noční/odpolední služby, jen proto, že slyšíte o případech znásilněných i zavražděných žen, které udělaly pouze jednu chybu, že  chodily do/z práce pozdě v noci? Bojíte se i v práci, pokud pracujete třeba jako zdravotní sestry, máte noční a přitom strach, že Vás napadne opilý či zfetovaný pacient? Nebo jako obsluha čerpací stanice, barmanka apod?

Také se Vám nelíbí, kam spěje naše společnost? Vím, že někteří namítnou, že trest smrti není trest, ale spíš pomsta. Někdo se ohání případnými justičními omyly. Ano, takové věci se také mohou stát, ale pořád převažuje i díky pokročilé technice to, že je usvědčen skutečný vrah! A buďme upřímní: když v naší zemi trest smrti ještě platil, těchto zločinů bylo rozhodně méně, a zřejmě důvodem bylo i to, že byla stoprocentní jistota, že potrestaní svůj zrůdný čin již nebudou opakovat, že jsme nemuseli živit vrahy z našich daní a že se potenciální další vrazi přece jen trestu víc báli...

Ale především: máte dojem, že v této společnosti se hájí pouze ,,lidská" práva takovýchto zrůd a grázlů, ale slušných lidí (tedy i Vaše) nikoli?

Souhlasíte pro tyto všechny důvody se znovuzavedením trestu smrti?

Pokud především na poslední otázku odpovídáte ANO,  a nebojíte se promluvit, stačí udělat puze jedinou věc: připojit svůj podpis k této petici..


Martina Pištěková    Kontaktujte autora petice