PODPOŘME MENDELU, NE DANUŠI

V posledních čtyřech letech otřásá Mendelovou univerzitou jeden skandál za druhým – studenti z ciziny nejezdili do školy, ale učitelé za nimi, doktoráty získaly formou turbostudia, nejméně dva studenti předložili plagiáty, neprůhledné smlouvy se zahraničními agenturami.

U všeho byla bývalá rektorka a kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová, účastnila se zkoušek, věděla o interní kritice poměrů u zahraničních studentů.

Ekonomické řízení MENDELU dovedla D. Nerudová dvakrát k rozpočtovému provizoriu. Její opakovaná nečinnost trvající dlouhou dobu vedla k hrozbě ztráty akreditace, což by pro mnoho studentů znamenalo znehodnocení jejich studia.

Výsledky v této věci mají být známy až po prezidentských volbách. To je další velmi špatný signál. Jsme přesvědčeni, že není možné, aby D. Nerudová „v klidu“ kandidovala na Hrad a nevyvodila zodpovědnost.

A proto: PODPOŘME MENDELU, NE DANUŠI!  

Žádáme:

1.     Vyzýváme prof. Danuši Nerudovou k vyvození osobní odpovědnosti za zásadní nedostatky v její práci na Mendelově univerzitě. Kdo neumí vést univerzitu, nemůže vést stát.

2.     Důkladné vyšetření všech nejasností vedoucích k ohrožení akreditace, zejména studia zahraničních studentů

3.     Přehledné zveřejnění všech rozpočtových provizorií za vedení D. Nerudové a zveřejnění nápravy

4.     Veřejné slyšení aktérů všech těchto kauz na akademické půdě MENDELU: bývalé rektorky Nerudové, bývalého prorektora Žufana a dalších

5.     Akademický senát MENDELU, aby výše uvedené prosadil v termínu do 10. ledna 2023

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Jan Vávra svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...