PETICE ZA ZÁKAZ NOČNÍCH AKCÍ NA RAGBYOVÉM HŘIŠTI NA MRKOTÁLKÁCH V HODONÍNĚ

PETICE ZA ZÁKAZ NOČNÍCH AKCÍ NA RAGBYOVÉM HŘIŠTI NA MRKOTÁLKÁCH V HODONÍNĚ

 

My, pod tímto textem podepsaní, nesouhlasíme s pořádáním nočních veřejných akcí, které hrubě přesahují hygienické hlukové normy a noční klid až do hlubokých ranních hodin na ragbyovém hřišti v oblasti hodonínských Mrkotálek. Nesouhlasíme s tím, že dochází k porušování městského řádu, který nepovoluje používání pyrotechniky od 22:00 hodiny, a žádáme o zákaz podobných akcí, jako té, která se uskutečnila dne 28.6.2024 pod názvem Hawaii party. Akce zasazená do rodinné zástavby, doprostřed mezi dvě sídliště, byla zcela bezohlednou a extrémně rušivou aktivitou, a zasadila zvukovou ránu celému okolí od Pánova až po Holíč. Nikdy se na tomto místě podobné akce nepořádaly, jde o klidnou lokalitu s rodinnými domy v těsné blízkosti, žádáme proto, aby se v budoucnu již podobné, pro lokální rezidenty opravdu hrůzné, akce neopakovaly a nebyly povolovány (minimálně v takovém rozsahu v jakém byla tato akce uskutečněna, s ohňostrojem o půlnoci a pak až do rána).

 

 _______________________________________________________________________________________________________________________

 

Kultivovaná společnost nefunguje tak, že jedni se baví (a někteří na tom vydělávají), a druzí tím trpí a jsou ze situace nešťastní, jelikož jsou nuceni nedobrovolně strpět řádění druhých. Protože v kultivované společnosti nelze nadřazovat potřeby většiny nad potřeby menšiny, obzvláště když se jedná o zábavu, a ne o něco prospěšného nebo pro společnost zásadního.

Lidé, kteří žijí v těsném okolí ragbyového hřiště tuto noc opravdu protrpěli, a absolutně nechápeme, že město mohlo takovou akci v této lokalitě schválit. Ano, děti mají nyní prázdniny, a touto akcí jim začaly moc pěkně, dostaly možnost se opít, užít drogy a křičet celou noc s halekajícím dýdžejem, který si svůj řev neodpustil ani v jediné písničce. Ne však každý má zájem se tímto plytkým způsobem bavit, a už vůbec ne ve vlastním domově. Ulice Perunská si za poslední rok užila, a stále užívá hluku a dramat víc než dost, a většina obyvatel zde chce mít po náročném týdnu klid, vyspat se, odpočinout si ve svém domově, a to poslední, o co stojí je, že se jim třepou celou noc skleničky v lince, nebo že jim vyděšené domácí zvířata skáčou zoufale po hlavě, nebo že musí uklízet před svým domem, jako by tam proběhla bitva.

Desetiminutový ohňostroj o půlnoci jako třešinka na dortu. Městská vyhláška zakazuje použití pyrotechniky po 22:00. Jak je možné, že jsme museli protrpět (navíc takto dlouhotrvající) ohňostroj, aniž by zasáhla policie? Předpokládáme, že z toho budou vyvozeny důsledky, a žádáme město, aby k takovému jednání již nedocházelo a pokud byl ohňostroj povolen, aby ho již v této lokalitě v tuto noční hodinu nepovolovala. Mnoho obyvatel již dlouhodobě volá po zákazu ohňostrojů všeobecně, jedná se o extrémně neekologickou a pro mnohé (nejen zvířata, ale i mnohé osoby s postižením) traumatizující záležitost připomínající atmosféru války, a není jediný důvod dávat takovýmto aktivitám výjimečné svolení, Silvestr je v tomto ohledu zcela postačující. A to nemluvím o hromadě odpadků, které tato akce vyprodukovala.

Sama jsem muzikant, a stále se považuji za mladého člověka, který se rád pobaví při hudbě, nicméně bych se těžko bavila, kdybych věděla, že je to na úkor druhých. Dnešní hudební technika umožňuje skvělou hudební produkci, nicméně když člověk nestojí přímo před reproduktory, jediné co v okolí vnímá, jsou vibrace z basových tónů, které zrovna při této akci byly extrémní, působící jako zemětřesení. A pak DJ, který vyřvává, co mu hlasivky dovolí.

Nechť takovéto akce probíhají, ale tam, kde nejsou nuceni tuto zábavu protrpět všichni v okolí. Všem, kteří si akci užili to moc přeju, a jsem ráda, že se měli kde vyřádit, ostatně zúčastněná děcka za to nemůžou, že někdo takto nevhodně rozhodl o umístění párty, nicméně tímto žádáme město, aby pro takovou akci příště našlo lepší místo, a na tuto lokalitu v tomto ohledu zcela zapomnělo. Nenuťte nás zúčastňovat se takových akcí nedobrovolně, a přímo v našich domovech. Zkuste si představit, že žijete v činžáku ve svém bytě, a soused se rozhodne, že uspořádá ve svém třípokojáči párty pro sto lidí až do rána. Kolik z vás by mělo chuť něco takového tolerovat přímo u vás doma? Kolik z vás by se nebránilo a přišlo by vám to „v pohodě“, že vám celou noc řvou opilé děcka na chodbě, že se vám otřásá domácnost? To, že je tady na konci Perunské ulice jen pár domů neznamená, že musíme něco takové překousnout a mlčet, aby se děcka mohla pobavit. My máme také právo se bránit, protože tento styl akcí se nám tady v naší lokalitě opravdu nelíbí, a věřím, že se to nedotklo jen nás, tato produkce (zdráhám se napsat hudební, protože jako muzikant mám o hudební zábavě zcela jinou představu) zasáhla celkem velké množství domácností.

Mnozí se na sociálních sítích vyjadřují tak, že přece jednu noc v roce to tady vydržíme, zapomínají však na Cibula fest, který si tady taky vždycky užijeme několik dní po sobě v tom vedru, kdy právě člověk ocení větrání, a to většinou také až do ranních hodin, na akce na Rybářské baště, které často také trvají dlouho do noci, pravidelné víkendové řádění různých individuí, které se zdržují v parku Cigánka od prvních teplých dní až do těch chladných. A jestli chcete podotknout, že už bychom tedy měli být zvyklí, tak opravdu nejsme a nechceme si zvykat, zkuste si to sami, přesuňte si příště takovou párty za svůj vlastní dům. Navíc Hawaii párty byla oproti těmto běžným nočním přestupkům něco jako F4 tornádo oproti raráškům na poli.

Podpořte svým podpisem tuto petici i když nejste těmi, kdo žijí hřišti nejblíže. Podpořte ohleduplnost a slušnost vůči spoluobčanům, protože příště může být taková akce schválena za vaším domem.  A já jsem si stoprocentně jistá, že to nikdo z vás nechce.

 

Pro ty, kteří nevládnou technologiemi je připravená tištěná verze petice.


Jana Macháčková    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Jana Macháčková bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...