Petice za volný pohyb psů ve Stromovce a v Letenských sadech

Tato petice vznikla jako reakce na stále větší diskriminaci pejskařů v parku Stromovka a v Letenských sadech a na vytlačování volně pobíhajících psů do míst, kde je to však pro ně nevhodné a mnohdy až nebezpečné, neboť zde vede vlaková či tramvajová trať, cyklostezka, koňská stezka nebo projíždějí auta. Navíc jsou často tato už tak omezená místa obsazena sportovci, piknikáři či rodinami s dětmi a psy není možné nechat volně proběhnout prakticky nikde. Nehledě na to, že při stávajícím množství psů, jaké se na Praze 6 a 7 vyskytuje a faktu, že tyto 2 parky hojně navštěvují i pejskaři z dalších částí, je celkem nemožné, aby se všichni do těchto omezených prostor vtěsnali.  

Obtěžujících psů je minimum – slušní pejskaři se vždy snaží zabránit kontaktu svého psa s jinými lidmi a s volně žijícími zvířaty a ti, kteří slušní nejsou, budou nechávat své psy, ať si dělají, co chtějí, i přes veškeré zákazy. Většina psů si navíc lidí vůbec nevšímá a zajímají je jen ostatní psi nebo jejich hračky a stížnosti občanů jsou zpravidla založené pouze na jejich nesnášenlivosti vůči psům obecně.  Všechna omezení se ve výsledku nejvíc dotýkají těch, jejichž psi nejsou pro okolí žádnou hrozbou ani nepříjemností. Je absurdní, že majitelé, kteří za své psy v Praze platí poměrně vysoké poplatky a většina z nich uklízí psí exkrementy, jsou stále více vytlačováni, omezováni ve volném pohybu a pokutováni, když mnohem větší hrozbou a problémem často bývají skupiny mladých lidí a piknikáři, kteří zcela zdarma tyto společné prostory znečišťují.  

Určité omezení vůči ostatním návštěvníkům parku působí téměř všichni – děti, které se volně a mnohdy bez dozoru pohybují na cyklostezkách, cyklisté, kteří rychlou jízdou ohrožují chodce, piknikáři, kteří znečistí park odpadky a nebezpečným sklem, ale i kouřem z grilu, nemluvě o horkém uhlí sypaném ke stromům nebo do dutých kmenů stromů.  Mimochodem nakonec to bývají pejskaři, kdo v zájmu vlastních psů i zvířat žijících v parku sklo a další odpadky sbírají.  

Proto my, níže podepsaní, žádáme, aby byl opět umožněn volný pohyb psů po celé Stromovce i v celých Letenských sadech, protože není možné diskriminovat určitou zájmovou skupinu jen proto, že vadí několika vybraným jedincům.


Eva Tinková    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Eva Tinková svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...