Petice za umožnění Covid očkování cizincům pojištěných mimo systém veřejného zdravotního pojištění

Podpořte odstranění velké nespravedlnosti v současném systému očkování proti Covid-19. Podepište tuto petici, aby se cizinci žijící v ČR, pojištění mimo systém veřejného zdravotního pojištění, mohli nechat očkovat proti onemocnění Covid-19. Tito lidé mají zdravotní pojištění, mají povolení k pobytu v ČR, jen nejsou pojištění skrze systém veřejného zdravotního pojištění. Jsou to lidé spadající do skupin obyvatel obzvláště ohrožených touto nemocí, přesto jim je přístup k očkování v tuto chvíli odepřen. Zvažují tak cestu do jiných zemí, kde by očkování absolvovat mohli. I USA, známá svým neefektivním zdravotnickým systémem umožňuje se očkovat všem, kdo v zemi žije - i těm, kteří pojištění nemají. Ambasády těmto lidem nebyly schopny pomoct, Ministerstvo zdravotnictví opakovaně tvrdí, že "jejich registrace k očkování bude umožněna ve druhé fázi vakcinace populace." To stále nenastalo. Současný systém touto nespravedlností vytváří "občany druhé třídy". Napravme to! Předem díky za podporu a za sdílení!

Pár příběhů těch, kteří jsou našimi řádnými sousedy, kolegy, kamarády a kterým byl odepřen přístup k očkování, najdete v angličtině zde.

ENGLISH: Support the removal of a great injustice in the current vaccination system against Covid-19 in the Czech Republic. Sign this petition so that foreigners living in the Czech Republic, insured outside of the public insurance system, could get vaccinated against Covid-19 in the Czech Republic. They have health insurance, they are legally in the Czech Republic, they are just not insured within the public insurance system. They belong to high-risk groups, yet are denied the access to the vaccine. The embassies have not been able to help them, the Health Ministry keeps saying that 'their registration will be possible in the second phase of the vaccination rollout. That still has not happened. The current system is creating a group of second-class citizens. Let's fix that!

You can find a couple of stories of those who are our neighbors, colleagues, friends and who have been denied the access to the vaccine here.

mat-napo-1moqJf2GVpo-unsplash.jpg

 


Anna Petrášková    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Anna Petrášková svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...