Petice za ukončení dodávek ruského plynu a ropy do EU

Vážení,

všechny dosud zavedené sankce (4.3.2022) jsou sice pro Vladimíra Putina nepříjemné, asi je v takové síle a jednotě nečekal, leč, po dnešním telefonátu s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem se ukazuje, že i tyto domněle tvrdé současné sankce jsou pro toho hajzla v Kremlu snesitelné a bude i nadále pokračovat ve své "speciální operaci" na Ukrajině. A my, zbytek západního svobodného demokratického světa, tomu budeme přes "bezpečné" hranice jen přihlížet? Dalšímu ostřelování jaderných elektráren, dalšímu bombardování škol, nemocnic a jiných zločinů proti lidskosti, jako zabíjení dobrovolníků ve zbrani i nevinných civilistů, o uprchlické vlně ani nemluvě?

 

  • Vyzývám tedy českou vládu, ale i celou Evropskou unii, aby jednotně deklarovali ukončení nákupu ropy a plynu od Ruské federace, k co nejdřivšímu datu, a tím i přes dočasné vlastní nepohodlí jsme společně udělali OPRAVDU maximum možného pro zastavení Ruské federace v bojích na Ukrajině.

 

  • Dále vyzývám všechny strategické spojence a partnery Evropské unie o pomoc a spolupráci se zajištěním výpadku těchto důležitých surovin, ropy a plynu.

 

Dále už jen přiložím citát muže, kterého si (nejen já) velmi vážím a věřím, že Vám jeho postoj, jeho příklad, pomůže se rozhodnout tuto petici podepsat nebo i sdílet dál.

 

gen. Petr Pavel, interview v Prostoru X Čestmíra Strakatého: 

"Mě přijde zcela absurdní debata, kterou teď slýchám v rozhlase, například v USA, ale i u nás, že sankce se dotknou i našich občanů. No, samozřejmě, že se dotknou, to je přece jasná věc. Položme to jinak, nás se dotknou tak, že trochu omezíme svůj komfort. Ukrajinci kvůli tomu umírají, jak civilisté, tak vojáci. Co je horší proboha! Nám nehrozí ztráta života nebo zdraví, nám hrozí pouze to, že se na nějakou dobu omezíme. A ta doba nemusí být dlouhá, protože, když uvážíme, že to Rusko ze 60 % svého HDP visí právě na příjmech z ropy a plynu, tak určitě ty 3 měsíce bez toho nevydrží, my bez toho vydržíme. Takže nás to rozhodně nebude tak bolet, jako to teď bolí Ukrajinu. Já myslím, že si musíme opravdu v Evropě dokázat říct, že ztráta komfortu není nic bolestivého a že bychom to pro nějaký ten vyšší cíl měli být schopni udělat."

ZDROJ: https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/111973/general-pavel-rusko-pacha-valecne-zlociny-ukrajina-vyhrat-nemuze-jaderne-hrozby-je-treba-brat-vazne.html

Děkuji

Mgr. Jan Priessnitz (Hans) - proaktivní a angažovaný občan Brna,

zástupce všech, kteří cítí velkou bezmoc v této souvilosti s válkou na Ukrajině a kteří jsou ochotni krom jiného se ještě dál omezit, aby skončila co nejdřív a v rámci možností co nejlépe pro Ukrajinu

352f5c6e58b83b3aaa302028e84c4d0e_resize680,383_[1].jpg


Jan Priessnitz    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Jan Priessnitz svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBOPlacená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...