Petice za pojmenování parku v Brně jménem Danuše Muzikářové

Souhlasím a přeji si, aby park vymezený západní hranou chodníku ulice Rooseveltovy v Brně a východními fasádami Moravské galerie a Katastrálního úřadu nesl jméno zavražděné (následkem zvůle veřejné moci) mladé dívky Danuše Muzikářové.

 

Doplňující  komentář: Danuše Muzikářová byla zavražděna 21. srpna 1969 střelou příslušníka některé z ozbrojených složek postupujících proti politickým projevům občanů. Byla ve věku 18 let a svým chováním nezavdala žádnou příčinu ke střelbě. Dalším následným projevem zvůle bylo, že veřejná moc zamezila vyšetření případu a nalezení viníka, což bylo chování i v oné době trestné. Rodičům a blízkým bylo znemožněno důstojné a přiměřené rozloučení a udržování památky. Park je jasně vymezen existujícím pevnými (stavebními a urbanistickými) prvky veřejného prostoru. Je odlišitelný a nezaměnitelný s jinými sousedícími parky a jiným veřejnými prostranstvími. Navržení tohoto prostoru, jež je velmi blízko tragické události není s nevětší pravděpodobností v kolizi s žádným dalším pojmenováním. Z parku nejsou žádné číslované vstupy do budov (orientační čísla) a nevyžaduje žádné nákladné přečíslování ani rozsáhlou výměnu dokladů. Náklady na pojmenování lze odhadnout v proporci desítek tisíc korun. Projev petičního práva není otevřen jen pro občany města Brna, neboť dopad případného pojmenování má jasný přesah nejvyšších demokratických hodno a hodnoty ztraceného nevinného života. Také proto, že petice právně nezavazuje příslušné orgány městské samosprávy. Je však v zájmu rozlišení petentů podle příslušnosti, aby uvedli město nebo obec svého trvalého bydliště. 
Jan Sapák, BOA Brno, Simona Hradílková    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Jan Sapák, BOA Brno, Simona Hradílková, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...