Petice za přímou volbu ředitele České televize

Petice za přímou volbu ředitele České televize nezávislého na politických stranách: „Žádáme Parlament České republiky, aby přijal zákon umožňující občanům České republiky v přímé volbě zvolit ředitele České televize“

 

ZDE KLIKNĚTE A PODEPIŠTE PRÁVNĚ ZÁVAZNOU PAPÍROVOU VERZI PETICE

Zašlete podepsané archy na adresu Tomio Okamura Poslanecká sněmovna, Sněmovní 4, 118 26, Praha 1 - Malá Strana.

ONLINE PETICI PODEPIŠTE NÍŽE! 

 

My, občané České republiky, žádáme od veřejnoprávní České televize ověřené, komplexní, objektivní a vyvážené informace. Žádáme, aby Česká televize přestala manipulovat veřejným míněním ve prospěch těch, které vedení televize prosazuje, a žádáme, aby televize přestala dehonestovat ty, kteří jsou u manipulátorů v nemilosti.

Veřejnoprávní Česká televize se zpronevěřila svému poslání přinášet objektivní a pravdivé informace o dění doma i ve světě a stala se politicky angažovanou institucí. Česká televize ignoruje nebo dokonce odsuzuje a dehonestuje názory drtivé většiny českých občanů, například ohledně migrace. Posledních několik let se přitom míra manipulace s informacemi neustále zvyšuje.

Výběr a zpracování přinášených informací je mnohdy tendenční. Do diskusí k vybraným tématům jsou, až na naprosté výjimky, zváni pouze hosté s názory, které odpovídají potřebám manipulace. My, občané České republiky a televizní koncesionáři nechceme, aby Česká televize zaujímala jakékoli politické postoje, ale aby pravdivě informovala a nezkreslovala zprávy o světě kolem nás.

Vyzýváme jak vedení České televize, tak i Parlament a Vládu České republiky, aby situaci, která je za hranou zákona o České televizi, začala řešit. Je přitom zřejmé, že stávající mechanismy kontroly objektivity a veřejnoprávnosti ČT selhávají.

Žádáme proto zástupce občanů v Parlamentu, aby začali zcela vážně diskutovat systémové změny, které by vrátily České televizi důvěru a důstojnost.

Žádáme v prvé řadě změnu výběru vedení České televize - žádáme přímou volbu ředitele České televize, který by tak nebyl odpovědný politikům a jejich kmotrům, ale nám, občanům České republiky.

Spouštíme i papírovou a právně závaznou verzi této petice, která při dostatečném počtu podpisů bude předmět jednání v Parlamentu. Postup: stáhněte si PDF kliknutím na tento odkaz, vytiskněte plné znění petice, připojte k němu podpisy svých blízkých, přátel a známých, případně zřiďte podpisové místo, a poté zašlete podepsané archy na adresu Tomio Okamura Poslanecká sněmovna, Sněmovní 4, 118 26, Praha 1 - Malá Strana. Každý podpisový arch, třeba i s jedním jediným podpisem, hraje ve výsledku nesmírnou roli. Můžete si být jistí tím, že nenecháme vaše podpisy zapadnout!

 

Petiční výbor:

Tomio Okamura (předseda hnutí SPD, poslanec Parlamentu ČR), Trhanovské nám. 14, Praha 10, 102 00 – předseda petičního výboru

Ing. Radim Fiala (místopředseda hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD), poslanec Parlamentu ČR), Dykova 2, Prostějov, 796 01

Ing. Jan Veleba (předseda Strany Práv Občanů, senátor Parlamentu ČR), Nad tratí 1467/11, Velké Meziříčí, 594 01

Členy petičního výboru je v této věci oprávněn zastupovat kterýkoliv člen petičního výboru.

 

PODPOŘTE: 

Další petici: Petice za referendum o vystoupení z Evropské unie - OFF LINE a ON LINE máme již přes 100 000 podpisů! 

https://www.facebook.com/hnutispd

https://www.facebook.com/stranaprav

https://www.facebook.com/tomio.cz 

https://www.facebook.com/radimfiala.cz

https://www.facebook.com/Ing-Jan-Veleba-707381012706103

 


Tomio Okamura, Jan Veleba, Radim Fiala    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Tomio Okamura, Jan Veleba, Radim Fiala , aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...