Petice za okamžité odvolání prof. Heleny Válkové z funkce vládní zmocněnkyně pro lidská práva

My níže podepsaní občané,

znepokojeni vývojem posledních dní důrazně žádáme Vládu České republiky o okamžité odvolání prof. Heleny Válkové z funkce vládní zmocněnkyně pro lidská práva.

Slučování funkce zmocněnkyně rady vlády pro lidská práva s historií aktivní spolupráce prof. Heleny Válkové s komunistickým represivním a totalitním režimem a jeho zločinnými orgány a spolupráce s nechvalně proslulým justičním vrahem, prokurátorem a soudcem Josefem Urválkem, je pro nás morální a etickou hanbou.

Setrváním prof. Heleny Válkové v této funkci se poškozuje důvěryhodnost českého právního a lidskoprávního prostředí a ukazuje se, že ČR se dosud nevyrovnala s účastí aktivních spolupracovníků se zločinnou KSČ ve státní správě a ohrožuje to zakotvení ČR na principech svobodné, demokratické a pluralitní společnosti a zakotvení v západní euroatlantické civilizaci.

Pokud Vláda ČR během krátké doby paní prof. Helenu Válkovou neodvolá, uspořádáme spolu s dalšími organizacemi demonstrace před Úřadem vlády a budeme činit další nezbytné kroky.

Justiční vražda JUDr. Milady Horákové a generála Heliodora Píky či podivná smrt disidenta Pavla Wonky v souvislosti s důsledky akademické činnosti prof. Heleny Válkové nemůžeme jako svobodomyslní lidé tolerovat!

Za petiční výbor

Mgr. Pavel Černý, historik


Pavel Černý    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Pavel Černý, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...