Petice za odstoupení/odvolání brněnského náměstka Hollana

PETICE ZA ODSTOUPENÍ / ODVOLÁNÍ BC. MATĚJE HOLLANA Z FUNKCE NÁMĚSTKA PRIMÁTORA MĚSTA BRNA (petice ve smyslu zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním)

My, níže podepsaní občané, vyzýváme Bc. Matěje Hollana z hnutí Žít Brno, aby odstoupil z funkce náměstka primátora statutárního města Brna. Pokud tak neučiní, vyzýváme primátora a Radu statutárního města Brna, aby Zastupitelstvu města Brna jeho odvolání navrhli a zároveň žádáme Zastupitelstvo města Brna, aby Bc. Matěje Hollana z uvedené funkce odvolalo.  

Odstoupení, respektive odvolání Bc. Matěje Hollana žádáme s ohledem na jeho dosavadní působení, chování a kroky ve vedení města Brna. K výkonu funkce náměstka pro otázky a řešení brněnské dopravy a parkování nemá odpovídající vzdělání ani žádné odborné předpoklady, nevlastní dokonce řidičský průkaz a máme za to, že se této agendě ani dostatečně nevěnuje. Zatímco město stagnuje v otázce řešení parkovacích kapacit a dusí se v kolonách vozidel na nedostavěném městském okruhu i jinde, náměstek Hollan vymýšlí nepřijatelné plány na neúměrnou preferenci cyklodopravy i rušení parkovacích míst.  

Bc. Matěj Hollan nemá pro výkon funkce ve vedení města ani osobnostní předpoklady a jeho kauzy, přešlapy i problémy jsou toho důkazem - množství zbytečných zahraničních cest po evropských zemích za peníze daňových poplatníků, zneužívání služebních vozidel města pro soukromé účely, kontroverzní výroky, rozhodnutí či realizované „zážitky“, které nejsou adekvátní funkci náměstka primátora, některé veřejné zakázky či dotace pro subjekty s blízkými vazbami na jeho osobu a v poslední době také nelegální cestování „na černo“ v MHD a následná snaha vyhnout se zodpovědnosti.  

Náměstek Hollan svým působením nepřispívá k dobrému jménu města i jeho vedení u občanů města Brna, ale je ostudou Brna i navenek. Měl by proto v zastávané funkci skončit.    

Petiční výbor: Damir Solak, Táborského nábřeží 7, Brno, 639 00, Libor Šťástka, Jiráskova 51, Brno, 602 00 (osoba dle § 3 odst. 3 zák. č. 85/1990 Sb.), David Pokorný, Sýpka 31, Brno, 613 00 


Damir Solak, Libor Šťástka, David Pokorný    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Damir Solak, Libor Šťástka, David Pokorný, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...