Petice na podporu obyvatel Sýrie - dopis premiérovi

Otevřený dopis premiérovi České republiky ve věci podpory obyvatel Sýrie


Vážený pane premiére,
obracíme se na Vás jako občané České republiky, protože bychom chtěli, aby naše vláda co nejvíce pomohla snížit utrpení lidí v Sýrii.
Situace v Aleppu a na dalších místech je Vám jistě velmi dobře známa. I to, že generální tajemník OSN označil barbarské bombardování Aleppa syrskými a ruskými letadly za páchání válečných zločinů. Sledujeme s velkým znepokojením, že zřejmě jako Evropané jen pasivně čekáme, zda někdo, například USA, nějak nevyřeší situaci za nás. Situaci, která se nás bytostně dotýká nejen z pohledu lidského soucítění s lidmi v místě, ale i soucitu s uprchlíky, kteří musí před bombardováním prchat a míří do Evropy. Stále slýcháme, že je snaha řešit situaci uprchlíků „v místě původu“. To je sice správná myšlenka, ale nevidíme žádnou probíhající účinnou akci naší republiky v tomto směru. Stále slyšíme, především ze strany režimu prezidenta Putina, sliby o příměří, dezinformace, a poté jen zprávy o dalších bombardovaných nemocnicích, humanitárních konvojích, čteme strašlivé statistiky či vidíme hrůzyplné obrázky zabitých a vážně zraněných lidí, dospělých, ale i velmi malých dětí.
Současný přístup naší země k celé situaci vypadá velmi pasivně, zatímco uplynulých pět let konfliktu v Sýrii vykazuje zhoršující se trend a zvětšující se problémy pro celý region i Evropu. Bez mnohem aktivnějšího zapojení vyspělých demokratických zemí se problém jistě bude dále jen prohlubovat.
Ptáme se vás tedy, co pro změnu situace dělá vláda České republiky? V úvahu jistě připadají návrhy v rámci Evropské unie, například na cílené sankce proti ruské generalitě, která nařizuje plošná bombardování a obléhání syrských měst. Existují bezpochyby další sankční, obchodní či diplomatické prostředky a my bychom si byli rádi jisti, že vláda ČR dělá spolu s ostatními zeměmi maximum pro ukončení tohoto, ve 21. století bezprecedentního, utrpení.


S pozdravem


Michal Majzner    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Michal Majzner, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...