PETICE PROTI ZASTŘELENÍ VALAŠSKÉHO MEDVĚDA A JEHO UMÍSTĚNÍ DO ZOO

My občané České republiky nesouhlasíme se zastřelením medvěda hnědého na moravsko-slovenském pomezí a též nesouhlasíme s jeho odchytem za účelem zavření do ZOO. Je to divoká šelma, která nemůže dožít svůj život v nepřirozených podmínkách zoologické zahrady, poněvadž tím bude zcela dehosnetovám jeho přirozený způsob života. Žádáme o milost pro toto zvíře. Pokud je nutné ho uspat, ať je na něj umístěn telemetrický obojek a je odvezen dále od obydlených oblastí do biosferické rezervace CHKO Beskydy a monitorován. V případě, že nebude opakovaně páchat další škody lze medvěda nechat svobodně žít. V případě dalších škod žádáme odborný tým o zahánění medvěda tvrdšími prostředky s šancí na jeho zapuzení. Toto považujeme za nejlepší řešení, které může dát medvědovi šanci žít na svobodě. Až v nejzašším případě lze přikročit k radikálnějšímu řešení odchytu, či odstřelu a to jedině v případě skutečného ohrožení člověka, ke kterému nedošlo! Dejte medvědovi šanci a chovejme se jako myslící lidé, ne jako vyplašené ovce! 

 

Jsme ochotni v roce 2019 s přispěním široké veřejnosti vytvořit antikonfliktní tým Strážci Medvědů a pomoci tak českých farmářům, ochranářům a strážcům CHKO s řešením těchto složitých situací, při nichž se rozhoduje o životě nebo svobodě divoké živé bytosti, která má plné právo na přirozený život v přirozeném prostředí. Dejme medvědům šanci na život v moravské přírodě!   


Milan Jeglík - spolek Prales dětem    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Milan Jeglík - spolek Prales dětem, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...