Petice proti výpovědi nájemní smlouvy kynologickému klubu Kyje

Petice proti výpovědi nájemní smlouvy Kynologickému Klubu Kyje

Místo, kde nejen děti a mládež tráví volný čas. Místo, kde se mladí i staří učí zodpovědnosti, ohleduplnosti a kolektivnímu uvažování. Místo, kde se přes tři desítky let desítky psů denně socializují. Místo, kde každodenní život dostává jiný rozměr. Kynologické cvičiště.

Kynologický Klub Kyje přes to všechno obdržel od Rady hl.m. Prahy výpověď nájemní smlouvy, a to k 31.1.2015. Uvedeným důvodem je zděná stavba (klubovna) na pozemku, která byla provedena v rozporu s právními předpisy – stavba stojí v záplavovém území bez souhlasu vodoprávního úřadu.
pozn. autora petice - budova byla vystavěna Svazarmem a stojí tu již od osmdesátých let.

Jedná se o organizaci, která provozuje své kynologické cvičiště více než 30 let. Již za Svazarmu využívala pozemek v Praze 9, Kyjích. V současné době je v klubu zaregistrováno přes 40 aktivních členů. Po mnoho let klub pravidelně pořádá kurzy socializace psů pro veřejnost, účastní se předváděcích akcí městské části Prahy 14 a mnoha dalších.

Kolektivním členem KK Kyje je i OSA Hloubětín. Klub, který se věnuje v současné době velmi populárnímu týmovému sportu člověka se psem - agility. Tento klub má k dnešnímu dni 54 členů. Velkou část tvoří děti a studenti ve věku od 10 do 26 let. Mezi členy OSA Hloubětín jsou úspěšní účastníci Mistrovství ČR dětí a mládeže v agility, Mistrovství ČR dospělých, Mistrovství Evropy i světa. V posledních letech přivezli členové klubu z těchto mistrovství nejeden pohár za umístění. A nejednu celorepublikovou soutěž, např. kvalifikační závody a mistrovství ČR juniorů, členové OSA Hloubětín organizovali.
Mimo agility soutěží se i členové OSA Hloubětín účastní osvětových akcí.

Opakovaně jsme se potýkali s přírodními živly - vlastními silami a z vlastních prostředků vše uvedli do původního stavu.

Vždy jsme měli pro naši sportovní činnost podporu od starostů Prahy 14, v minulém roce jsme získali grant na rozvoj své činnosti. Nyní jsme od jejich nadřízené instituce, Magistrátu hl.m. Prahy, obdrželi pokyn prostory opustit. Toto rozhodnutí bylo vydáno na jednom z posledních zasedání rady města, těsně před ukončením jejich volebního období.

 

Petiční arch je ke stažení ZDE.

 

Cílem této petice je vzniklou situaci odvrátit. Prosíme, podepište.

 

 

Petici sepsal:

Jakub Fořt, Řebříčkova 128, 250 84 Květnice

 

Petiční výbor:

Jakub Fořt, Řebříčkova 128, 250 84 Květnice

Václav Sklenář, Za Rokytkou 37, Praha 9 Kyje

Edita Macibobová, K Louži 1257/8, Praha 10 Vršovice