Petice proti orbanizaci České republiky

Chcete, aby Andrej Babiš kompletně ovládl Českou televizi a Český rozhlas? Chcete, aby Andrej Babiš uchopil moc nad soudnictvím a státním zastupitelstvím? Chcete, aby Andrej Babiš omezil práva své konkurence? Chcete omezení podnikání? Chcete omezení svobody slova a svobody shromažďování? Podpořte svým podpisem tuto petici, ve které Piráti a Starostové říkají orbanizaci České republiky jasné NE. Jedině společně tomu můžeme zabránit. 

Andrej Babiš je velmi blízkým přítelem Viktora Orbána, který utlačuje demokracii, omezuje svobodu médií, snaží se ovládnout justici a prokuraturu a mění dokonce ústavu dle libosti, aby zablokoval svoji politickou konkurenci. V neposlední řadě omezuje rovněž podnikání. Maďarská vláda během pandemie zneužila nouzového stavu, aby snížila státní příspěvek na činnost politických stran za letošní rok na polovinu. Cíl je jasný - oslabit politickou konkurenci a utužit moc jedné strany. 

Nezávislá média v Maďarsku prakticky neexistují, Orbán je systematicky likviduje již řadu let. Tato likvidace vygradovala v roce 2018 kdy došlo v rámci „strategického národního zájmu“  k fúzi stovek titulů a stanic do provládní Středoevropské tiskové a mediální nadace (CEPMF). Orbán tak získal svou hlásnou troubu s obrovským dosahem. 

Orbán prostřednictvím ústavních změn dosáhl nejen výrazného oslabení pravomocí Ústavního soudu, ale také posílení dohledu ministerstva spravedlnosti nad soudy. Touto cestou by se jistě rád vydali premiér Babiš, který čelí trestnímu stíhání. 

Andrej Babiš opakovaně potvrdil, že Viktor Orbán je pro něho inspirací rovněž pro boj s pandemii a o postupu vůči covidu Babiš s Orbánem několikrát společně jednali. Přitom Maďarsko má stejně jako Česká republika nejvíce zemřelých na covid v přepočtu na milion obyvatel v rámci EU a rovněž v dalších statistikách má Maďarsko a Česká republika ty nejhorší výsledky v rámci celosvětového srovnání. 

Z Maďarska houfně odcházejí mladí lidé, neboť stát jim vytváří plno zbytečných překážek. Probíhá zde rovněž utlačování sexuálních menšin, což kritizovala rovněž Evropská komise nebo ve společném dopise také představitelé států EU. K tomuto dopisu se ovšem Andrej Babiš odmítl připojit z důvodu své loajality k Viktoru Orbánovi. 

Viktor Orbán je rovněž velmi blízkým přítelem Vladimíra Putina a Maďarsko zahájilo velmi úzkou hospodářskou, politickou i strategickou spolupráci s Ruskem. Česká republika ovšem podobnou cestou se nesmí vydat, neboť úzká spolupráce s Ruskem by představovala bezpečnostní riziko pro Česko.

Nechceme, aby došlo k orbanizaci České republiky! Nechceme vládu jedné strany, která se bojí demokratického souboje ve svobodných volbách. Nechceme, aby v České republice neexistovala nezávislá média! Nedovolíme, aby politici stejně jako v Maďarsku zničili kontrolní mechanismy soudní moci.


Koalice Piráti a Starostové    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Koalice Piráti a Starostové svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBOPlacená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...