Petice proti hlučným akcím v pražské Stromovce a jejím okolí

My, níže podepsaní občané, prostřednictvím této petice žádáme, aby byly ve Stromovce a jejím okolí zakázány veškeré hlučné aktivity. Týká se to především ohlušujících koncertů na Výstavišti a na scéně Gauč ve Stromovce, dále baru Wildt a také nejrůznějších bubínkářů, kteří se pravidelně ve Stromovce scházejí a jejich bubnování se rozléhá po celém parku. Navíc zcela nepochopitelně byl v dolní části Výstaviště v těsné blízkosti parku umístěn set bubnů pro veřejnost, který je s oblibou využíván a celodenní bubnování kolemjdoucích je slyšet stovky metrů okolo. Ze Stromovky se tak postupně stává prakticky nepřetržitý diskoklub.  

Zrušení hlučných aktivit požadujeme z těchto důvodů:

1) Stromovka je jedním z mála míst v Praze, kde je možné si odpočinout od ruchu velkoměsta. Většina z těch, kdo Stromovku navštěvují, ať už to jsou rodiny s dětmi, senioři, sportovci, či pejskaři, sem chodí právě za klidem a tichem.  Je proto absurdní, že vedle takového místa vzniklo několik hudebních scén a park se téměř denně v důsledku hluku otřásá v základech. Málokdy je dnes možné parkem projít, aby běžného návštěvníka po chvíli nerozbolela hlava. Koncerty jsou navíc pozdě do noci slyšet i v bytech okolních domů.    

2) Stromovka je lesopark, ve kterém žije řada živočichů – zpěvné i vodní ptactvo, zajíci, veverky apod. Pro celou místní faunu musí být utrpením téměř každodenní dunění, před kterým nemají kam uniknout.  

3) Hlasitá hudba je lákadlem pro určitý typ osob, které se od jisté doby do Stromovky stahují, opilé se povalují po parku a zanechávají po sobě neuvěřitelný nepořádek, jako jsou lahve od alkoholu, plechovky od piva, pytlíky od brambůrek, nedopalky cigaret a spousta dalších věcí, které do přírody rozhodně nepatří. Téměř standardem už se stal pach marihuany, linoucí se ze všech stran.  

4) Jak známo, nadměrný hluk škodí. Pokud si někdo chce ničit dobrovolně sluch na hlučném koncertu, je to jeho věc. Ale je nepřijatelné, aby nedobrovolně nesli následky ti, kdo zkrátka jen chtějí trávit čas v parku.   

Chápeme, že žijeme v demokracii, kde mají lidé právo na zábavu. Ovšem demokracie zdaleka neznamená, že si každý může dělat, co chce, zvlášť pokud je to na úkor jiných. Jak známo – svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. Je tedy nutné respektovat, že ne všichni stojí o to, poslouchat přehnaně hlasitou hudbu, navíc v chráněné přírodní památce. Zvláštní respekt si pak zaslouží sama příroda, jejíž poslední zbytky bychom si – obzvlášť v Praze – měli chránit a opatrovat jako oko v hlavě. Na hlasitý koncert lze jistě najít místo, kde hluk nebude nikomu vadit, avšak park je těžko možné přemístit jinam. Pořádat takové akce hned vedle Stromovky je jednoduše zbytečný rozmar, kvůli kterému lidé přicházejí o jednu z mála oáz klidu, které v Praze máme.  

Žádáme tedy, aby se v blízkosti Stromovky dále nepořádaly hudební a jiné produkce, které hlukem narušují přírodní charakter parku, a nejlépe aby byly v celém parku zakázány jakékoli hlučné aktivity, neboť park má být především tichým a klidným místem.    


Eva Tinková    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Eva Tinková bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...