Pane prezidente, umožněte panu Hradílkovi žít

AKTUALIZACE:

Pan Tomáš Hradílek naštěstí na naléhání rodiny hladovku ukončil. Proto již není třeba marně apelovat na prezidenta republiky, nicméně svůj podpis můžete připojovat i nadále na znamení podpory pro pana Hradílka.

Otevřený dopis Tomáši Hradílkovi – Tomáši nejsi v tom sám!

Milý Tomáši,

S velkou úlevou jsme přijali zprávu o tom, že Tvá rodina převzala kontrolu nad Tvým životem. Budeme Tě potřebovat živého a bdělého. Tvůj čin měl a má hluboký smysl a význam. Nešlo o rozmar podivína z Lipníku, ale o akt osobního výkřiku, který měl upozornit na alarmující dnešní situaci. A to se zdařilo. Jako mluvčí Charty 77 a jeden z nejodvážnějších mimopražských disidentů jsi byl zvyklý stát proti přesile, proti všem. Chceme Tě ubezpečit, že tentokráte nejsi sám. Zcela sdílíme Tvé obavy a zůstáváme s Tebou. Tvá téměř třítýdenní hladovka díkybohu skončila, ale naše téma je tady stále. Stejně jako Ty, ani my s Tebou se nenecháme tou agresivní mocí semlít.

Nechceme, aby naše děti žili v novodobé normalizaci, aby se z naší země stal mix ruské gubernie a čínské kolonie, aby se náš stát stal kořistí autoritářského oligarchy, který nectí žádná pravidla a žádné hodnoty. Tvůj svérázný hradílkovský způsob občanského vzdoru nezůstane zapomenut.

Tomáši děkujeme.


----------------------------------------------------------------------------------------------------


Vážení spoluobčané,

připojte prosím svůj podpis pod níže uvedený otevřený dopis pro prezidenta Miloše Zemana.

Dopis prezidentovi

Vážený pane prezidente,

obracíme se na Vás ve věci Tomáše Hradílka, který jak víte se rozhodl držet hladovku až do úplného konce, pokud nevyhovíte jeho apelu , abyste již znovu nekandidoval. Jste ve věku, kdy je možné i důstojné opustit kariéru a věnovat se své duši a svému zdraví.  Sledujeme v přímém přenosu, jak Vám ubývá sil a jak se pro Vás výkon funkce stává stále namáhavější. Vyslovil  jste se, že pro prezidenta je důležitá hlava a ne nohy. Není to pravda. Prezident potřebuje obojí. Především však potřebuje k výkonu své funkce sílu, kterou již nemáte. Kromě toho máme obavy, že ani Vaše hlava Vám už neslouží tak, jako dříve. Citujete nepřesně, dáváte do oběhu nepravdy, jste ochotný na veřejnosti stát vedle nejhorších sil v zemi a to nesvědčí o dobrém fungování rozumu.

Proto Vás prosíme: Ustupte, odpočívejte a umožněte žít statečnému člověku, signatáři Charty 77 Tomáši Hradílkovi , který se celý život snaží žít v pravdě. Tím uzavřete své prezidentské období tím nejlepším možným způsobem a dosáhnete úcty i těch, kteří s Vámi a vašimi činy nesouhlasí.

Přejeme Vám hodně zdraví.

Táňa Fischerová, herečka, politička
Petr Havlík, publicista, podnikatel
Olga Sommerová, dokumentaristka
Marta Kubišová, zpěvačka
Marie Rút Křížková, literární historička
Jan Ruml, politik, publicista
Fero Fenič, producent a režisér
Michael Kocáb, hudebník, politik
Fedor Gál, sociolog, podnikatel
Jan Kalvoda, advokát
Ivan Fišera, sociolog
Jiří Šesták, místopředseda Senátu PČR
František Kostlán, publicista
Věra Roubalová Kostlánová, psychoterapeutka
Břetislav Rychlík, režisér
Josef Pleskot, architekt
Helena Třeštíková, dokumentaristka
Adam Komers, živnostník, publicista
Vladimír Just, teatrolog
Dana a Radim Fiedlerovi, autoři petice Více než 113 tisíc lidí nechce opětovnou kandidaturu ZemanaRovněž se můžete také připojit k výzvě "Více než 113 tisíc lidí nechce opětovnou kandidaturu Zemana", kterou najdete na adrese: 
https://www.petice24.com/vice_ne_113_tisic_lidi_nechce_optovnou_kandidaturu_zemana 


Táňa Fischerová, Petr Havlík    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Táňa Fischerová, Petr Havlík svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )