Osvětlení náměstí v Mělníku

PETICE

ZA ODSTRANĚNÍ NEVHODNÝCH LAMP POULIČNÍHO OSVĚTLENÍ

NA NÁM. MÍRU V MĚLNÍKU

A JEJICH NAHRAZENÍ LAMPAMI

SCHVÁLENÝMI V PŮVODNÍM PROJEKTU

(NYNÍ OSAZENY V UL. SVATOVÁCLAVSKÁ)


My níže podepsaní občané POŽADUJEME PO MĚSTSKÉM ÚŘADU MĚLNÍK ODSTRANĚNÍ NEVHODNÝCH LAMP POULIČNÍHO OSVĚTLENÍ NA NÁM. MÍRU V MĚLNÍKU A JEJICH NAHRAZENÍ LAMPAMI, KTERÉ BYLY SCHVÁLENY V PŮVODNÍM PROJEKTU. TO, ŽE POUŽITÁ SVĚTLA JSOU ÚSPORNÁ A LEVNĚJŠÍ NEŽ PŮVODNĚ NAVRHOVANÁ (A SCHVÁLENÁ) VARIANTA NEPOVAŽUJEME ZA ARGUMENT – V CENTRU MĚSTA BY MĚLA BÝT ESTETICKÁ MĚŘÍTKA NADŘAZENA MĚŘÍTKŮM EKONOMICKÝM!


HLAVNÍ DŮVODY JSOU TYTO:

1. SVĚTLA OSAZENÁ NA NÁM. MÍRU NEODPOVÍDAJÍ SCHVÁLENÉMU PROJEKTU - NENÍ SJEDNOCENÝ DESIGN SVÍTIDEL NA NÁM. MÍRU SE SVÍTIDLY VE SVATOVÁCLAVSKÉ ULICI, KDE REVITALIZACE JIŽ ÚSPĚŠNĚ PROBĚHLA – veřejné osvětlení by mělo být v celém historickém centru města sjednoceno, alespoň tam, kde na sebe přímo pohledově navazuje.

 

2.– SVĚTLA NA NÁM. MÍRU JSOU ESTETICKY NEVHODNÁ - nejde o to, že jsou to světla moderní – i moderní osvětlení a městský mobiliář se může vhodně doplňovat s historickou zástavbou, ale POUŽITÁ SVĚTLA JSOU SVÝM DESIGNEM PRŮMYSLOVÁ. Tento druh osvětlení patří do průmyslové zóny, ale ne do historického centra města.

 

3. MODRÉ SVĚTLO PŮSOBÍ TECHNICKY A STUDENĚ, NENÍ SJEDNOCENA BARVA SVĚTLA JEDNOTLIVÝCH SVĚTELNÝCH ZDROJŮ - Zvolené lampy vydávají světlo s modrým odstínem (působícím nepříjemně technicky) a to je jiné než mají lampy v bezprostředním okolí - svítící žlutě.

 

4. UPROSTŘED NÁMĚSTÍ JE TMATo je špatné z estetického, funkčního i bezpečnostního hlediska.


Petici sestavil:

Petr Štemberk

Kosmonautů 3016, 276 01 Mělník

Dne: 25.1. 2012

 


Petr Štemberk    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Petr Štemberk, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...