Petice za odvolání Petra Dvořáka z funkce generálního ředitele ČT

My, níže "podepsaní", 

žádáme tímto Radu České televize, aby zahájila proces odvolání ředitele České televize Petra Dvořáka z jeho funkce. Tato online petice je sice reakcí na jeho "papalášskou" účast na fotbalovém utkání Slavia Praha - Leicester z 18.2.2021, nejedná se však zdaleka o jediný prohřešek ředitele ČT. 

Jedním z jeho prořešků, který by v jiných společnostech pravděpodobně znamenal okamžité ukončení pracovního poměru, ale v instituci veřejné služby se roky toleruje, je účast celé ČT na propagaci Leica Gallery, instituce propojené přímo s jeho manželkou, o které ČT odvysílala minimálně desítky pozitivně laděných reportáží, rozhovorů a spotů (zdroj). 

Dalším citelným porušením, které ho mělo minimálně stát značnou část jeho bonusové složky v rámci mzdy, je porušení rozpočtové. ČT byla roky před vedením pana Dvořáka v plusovém rozpočtu, jehož přebytky jeho předchůdce zhromažďoval několik let na takzvaný Fond koncesionářských poplatků. Za roky působení předchůdce pana Dvořáka tam byly naspořeny zhruba 3,8 miliardy Kč. Na ztrátové hospodaření, které bylo ředitelem Dvořákem kryto z tohoto fondu, upozorňovala média již v roce 2017 (zdroj), přesto dostával každý rok plné bonusy, což bylo přerušeno až v roce 2020 při hlasování s novými členy Rady ČT snížením tohoto bonusu. Již v roce 2017 byl fond rozpuštěn o dvě miliardy Kč. Jednalo se tak o falešně vyrovnaný rozpočet, který byl ve skutečnosti záporný, a to každý rok průměrně o cca 300 milionů Kč. Kdyby měl ředitel Dvořák alespoň trochu sebereflexe, bonusů by se každý rok sám vzdal.

Jeho účast na V.I.P. tribuně při zápase Slavia - Leicester z 18.2.2021 je tak poslední kapičkou, která potvrdila všechny zlé domněnky o osobě Petra Dvořáka. Účast tří stovek lidí byla sice v rámci pilotního projektu UEFA skutečně povolená, účastníci splnili vstupní PCR test s negativním výsledkem, považuji však za krajně nemorální, aby ředitel televize, která ze své veřejnoprávní pozice zastává v sekci zpravodajství spíše pro-vládní přístup, poté seděl na fotbalovém utkání a pak to vysvětlil jako součást své práce. Zpravodajství ČT například dostatečně neupozorňovalo na pochybné zakázky dcery Romana Prymuly, exministra zdravotnictví a do 18.2.2021 poradce premiéra ČR Andreje Babiše, stejně tak zpravodajství ČT nereagovalo na návrat Andreje Babiše z rizikové země a po kontaktu s nakaženou osobou, aniž by Andrej Babiš absolvoval pro jiné, i očkované, povinnou karanténu. Z pozice ředitele ČT je pan Dvořák reprezentantem ČT a má minimálně jednat v souladu s tím, co hlásá zpravodajství televizní instituce veřejné služby, kterou sám vede. 

Budu-li upřímný, ani případná neúčast na fotbalovém utkání Slavia - Leicester z 18.2.2021 by mě od této petice neodradila. Jeho střet zájmů okolo Leica Gallery, špatné hospodaření, navíc zachraňované z fondu předchůdce a lživě uváděné jako dobré hospodaření a třeba i jeho lež o komunistické miulosti, kterou dokonce vyslovil hned po svém zvolení (zdroj), to vše by mi bohatě stačilo na jeho konec ve funkci. Nyní však očekávám, že řadě z vás rozpustil zbytky iluzí a jeho chování, v součtu s ostatními kauzami, není slučitelné s pozicí ředitele veřejnoprávní České televize. 

Děkuji za podpisy a případné sdílení petice. 

 


Franta Kubásek    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Franta Kubásek bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...