Výzva k odstoupení ombudsmana Stanislava Křečka: Odmítá dělat svou práci.

----------------------------------------

Petice ukončena

Bohužel, nepodařilo se nasbírat dost podpisů k tomu, aby bylo možné vyvinout dostatečný veřejný tlak na odstoupení nebo odvolání p. Křečka.

V prvních dnech to vypadalo velmi nadějně, podpisy přibývaly čím dál rychleji - ale pak se trend otočil. Je mi líto, tohle kolo nevyšlo.

----------------------------------------

My, níže podepsaní občané ČR,

vyzýváme p. Stanislava Křečka, aby neprodleně rezignoval na funkci ombudsmana, jelikož odmítá tuto funkci řádně vykonávat tak, jak mu ukládá zákon.

Zákon o Veřejném ochránci práv (č. 349/1999 Sb.) ukládá ombusdmanovi povinnost zahájit šetření, obdrží-li podnět na porušení lidských práv (§ 14).

Přesto ombudsman výslovně odmítl prošetřit podezření na porušování lidských práv v souvislosti se zákazem účasti otců u porodů. Viz rozhovor s p. Křečkem zde:
https://www.respekt.cz/rozhovor/stanovisko-ombudsmana-je-to-co-si-pomyslim-porody-se-setrit-nebudou-a-tecka

Jak vyplývá z rozhovoru s jeho zástupkyní Monikou Šimůnkovou, šetření odmítl přesto, že byl informován o předběžném právním rozboru kanceláře ombudsmana, který konstatuje, že bez dalšího šetření nelze stížnost rozhodnout.
https://www.respekt.cz/rozhovor/nesouhlasim-s-nazorem-ombudsmana-na-porody-musela-bych-poprit-vse-co-jsem-delala

Jelikož uvedené jednání nebylo omylem ani opomenutím, není možné ho napravit pouze omluvou. Z výše uvedeného rozhovoru je zřejmé, že p. Křečkovi je v některých případech "proti srsti", aby jeho úřad vykonával svou funkci řádně - dokonce natolik, že v řádném vyřešení aktivně zabránil své zástupkyni.

Proto p. Křečka vyzýváme k okamžité rezignaci, jakožto jedinému vhodnému řešení této nepříjemné situace.

----------------------------------------

Aktualizace 13.4. 21:20

  • Zadáte-li při podepsání petice svůj email, je nutné ještě potvrdit svůj hlas kliknutím na odkaz v potvrzovací emailu, který vám přijde. Prosím věnujte tomu pozornost, poměrně dost hlasů se kvůli tomu nezapočítává.
  • Děkuji vám všem za neskutečnou podporu! Za prvních 24 hodin jsme získali 1000 hlasů, behem dalších 6 hodin přibyla další tisícovka. Je to pro mě velký závazek a udělám vše pro to, aby tato petice nebyla jen prázdným gestem. Připravuji další kroky, teprve se rozjíždíme! Jste úžasní, díky!

Ondřej Bouda    Kontaktujte autora petice
Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )