Výzva k odstoupení ombudsmana Stanislava Křečka: Odmítá dělat svou práci.

My, níže podepsaní občané ČR,

vyzýváme p. Stanislava Křečka, aby neprodleně rezignoval na funkci ombudsmana, jelikož odmítá tuto funkci řádně vykonávat tak, jak mu ukládá zákon.

Zákon o Veřejném ochránci práv (č. 349/1999 Sb.) ukládá ombusdmanovi povinnost zahájit šetření, obdrží-li podnět na porušení lidských práv (§ 14).

Přesto ombudsman výslovně odmítl prošetřit podezření na porušování lidských práv v souvislosti se zákazem účasti otců u porodů. Viz rozhovor s p. Křečkem zde:
https://www.respekt.cz/rozhovor/stanovisko-ombudsmana-je-to-co-si-pomyslim-porody-se-setrit-nebudou-a-tecka

Jak vyplývá z rozhovoru s jeho zástupkyní Monikou Šimůnkovou, šetření odmítl přesto, že byl informován o předběžném právním rozboru kanceláře ombudsmana, který konstatuje, že bez dalšího šetření nelze stížnost rozhodnout.
https://www.respekt.cz/rozhovor/nesouhlasim-s-nazorem-ombudsmana-na-porody-musela-bych-poprit-vse-co-jsem-delala

Jelikož uvedené jednání nebylo omylem ani opomenutím, není možné ho napravit pouze omluvou. Z výše uvedeného rozhovoru je zřejmé, že p. Křečkovi je v některých případech "proti srsti", aby jeho úřad vykonával svou funkci řádně - dokonce natolik, že v řádném vyřešení aktivně zabránil své zástupkyni.

Proto p. Křečka vyzýváme k okamžité rezignaci, jakožto jedinému vhodnému řešení této nepříjemné situace.

----------------------------------------

Aktualizace 13.4. 21:20

  • Zadáte-li při podepsání petice svůj email, je nutné ještě potvrdit svůj hlas kliknutím na odkaz v potvrzovací emailu, který vám přijde. Prosím věnujte tomu pozornost, poměrně dost hlasů se kvůli tomu nezapočítává.
  • Děkuji vám všem za neskutečnou podporu! Za prvních 24 hodin jsme získali 1000 hlasů, behem dalších 6 hodin přibyla další tisícovka. Je to pro mě velký závazek a udělám vše pro to, aby tato petice nebyla jen prázdným gestem. Připravuji další kroky, teprve se rozjíždíme! Jste úžasní, díky!

Ondřej Bouda    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Ondřej Bouda, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...