Nesouhlasíme s kácením stromů a rušením zelených ploch

Slušně a snažně po kauze "Kácení zdravých stromů na sídlišti Struhlovsko" opakovaně žádáme vedení města Hranice, aby při rekonstrukcích a revitalizacích městských ploch přistupovalo citlivě ke stávajícím stromům, travnatým plochám a k nahrazování zeleně za beton či kostky.

Podle ozev veřejnosti ke zpackané rekonstrukci Masarykova náměstí, což uznal na Facebookové stránce Hranického deníku i sám starosta města Hranice Jiří Kudláček, si lidé přejí více zeleně namísto betonových povrchů a zejména také zachování vzrostlých stromů, které je zcela zbytečné kácet. Za předpokladu, že k projektu rekonstrukce nebo revitalizace použijeme mozkové závity, můžeme dojít k závěru, že stávající stromy a travnaté plochy je možné zcela zachovat a neničit je, o čemž jsme se přesvědčili právě na sídlišti Struhlovsko, kde dříve mělo být mnoho stromů pokáceno, díky iniciativě veřejnosti se tak nestalo a stromy žijí dál, produkují kyslík, poskytují příjemné prostředí.

Touto peticí žádáme zástupce města, aby přehodnotili způsob, jakým bude provedena revitalizace prostranství před hranickým zámkem. Dále aby zachovali co největší část zeleně a stromů, jak jen to bude možné. V neposlední řadě žádáme, aby město mluvilo s obyvateli a nečinilo tak zásadní kroky za zavřenými dveřmi. Kanálů ke komunikaci je více než dost. Ekonomické řešení všech zásahů by mělo být samozřejmostí.

Zároveň žádáme o návrat kamenných laviček kolem původního pítka zpět na náměstí. Nikomu není známo, kde skončily.

Po podpisu nezapomeňte potvrdit kliknutím na odkaz v emailové schránce.


Vladimír Hajduk    Kontaktujte autora petice