Nesouhlasím se záměrem Obchodní centrum Zálabí - Dvůr Králové nad Labem

My níže podepsaní, nesouhlasíme se záměrem „Obchodní centrum Zálabí – Dvůr Králové nad Labem“ (kod záměru HKK970), neboť záměr neřeší využití bývalého průmyslového areálu jako celek, nezohledňuje historii místa a dostatečně neřeší požadavky moderního pojetí využití veřejného prostoru. Zároveň nesouhlasíme s navrženým architektonickým řešením – tři hliníkové haly a veliké parkoviště s minimem zeleně.

Veřejně tímto slušně žádáme investora, aby záměr pozastavil a nechal vypracovat detailní studii s návrhem několika možných řešení území průmyslového areálu. Ideální postup je organizace architektonické soutěže, ve které budou požadavky investora na řešení území definovány tak, aby došlo ke kompromisu mezi zájmy investora a zájmy obyvatel města. Přihlášené projekty by měla hodnotit komise složená z odborníků. Mimo nich může být členem komise i zástupce města a zástupce investora. Zároveň apelujeme na zastupitele Dvora Králové nad Labem, aby tento postup podporovali.

Děkujeme!

odkazy: 

https://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_HKK970

https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/obchodni-centrum-supermarket-lidl-prumyslova-zona-dvur-kralove-kralovehradecky.A200603_551079_hradec-zpravy_kvi?&utm_source=facebook&utm_medium=sharecd&utm_campaign=desktop

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji DAM, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...