Nechci silnici místo lesoparku a louky na Kocandě

V brzkém budoucnu by se měla stavět dvouproudová silnice od konečné zastávky na Kocandě v části sídliště Jižní Svahy, která by měla vést přes torzo na pozemku stavebnin podél lesoparku a velké louky až k části Podlesí.

Jedná se o druhou část výstavby, která by měla ušetřit lidem z horní části JS pár minut cestou autem pokud přijíždí ze silnice směr Fryšták.

Problém je, že tato výstavba významně zasáhne do oblíbeného lesoparku, který se bude muset z části pokácet a také zničí velkou část rozlehlé louky vyhledávanou pro svůj jedinečný kontakt s přírodou, pro venčení psů, příměstské tábory, rodiny s dětmi atd. Zmizela by tak nadobro jihosvažská "oáza klidu", jedna z posledních větších ploch, kde si mohl člověk nerušeně odpočinout od každodenního shonu a nadýchat se čistého vzduchu.

Přišli bychom tím o nejklidnější část Jižních Svahů plnou hnízdících ptáků a drobných savců. A na úkor úspory pár minut budeme řešit hluk či vyšší emise, děti budou pobíhat kolem cesty, psi budeme venčit u projíždějících aut, praskající dřevo v táborovém ohništi s výhledem na Zlín bude rušeno hlukem motorů - nehledě na to, že přes ty stávající povede cesta.

Opravdu jsme vůči tomu všemu lhostejní? Opravdu to chceme i za tuto daň?

Pokud s výstavbou nesouhlasíte a chcete tímto dát najevo svůj nesouhlas se zastavováním, narušováním a likvidací přírody na úkor urbanizace této klíčové části Jižních Svahů, podepište, prosím, petici.

Všem tímto děkuji.

https://www.idnes.cz/zlin/zpravy/okruzni-krizovatka-jizni-svahy-kocanda-tocna-zlin.A180122_377845_zlin-zpravy_ras

RAS7109ce_situace_page_001.jpg


Vlastimil Lata    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Vlastimil Lata, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...