Návrat ze zahraničí do ČR bez drahých testů a karantény

My, níže podepsaní občané České republiky, prostřednictvím této petice žádáme vládu, ministry, poslance a ostatní kompetentní osoby o zrušení zbytečných restrikcí a umožnění návratu z podobně rizikových zemí do ČR bez nutnosti karantény nebo drahých PCR testů. Uvolnění návratových omezení žádáme z níže uvedených důvodů:

  • Není prokázáno, že se virus šíří za hranicemi jinak (rychleji, snadněji) než u nás. Pravděpodobnost, že se nakazíme covidem-19, ovlivňuje intenzita a délka našeho kontaktu s nakaženým, nikoliv naše geografická poloha. Efektivní způsoby, jak se nákaze vyhnout, jsou stejné všude na světě a jejich dodržování je v zahraničí velmi často mnohem důslednější, než v České republice.
  • Cestování by nemělo být výsadou pouze pro bohaté – požadavek na drahé PCR testy po návratu zásadně znevýhodňuje rodiny s dětmi a nízkopříjmové skupiny občanů.
  • Vycestování do zahraničí je pro nás, občany České republiky, často mnohem snadnější a levnější (bez testu nebo jen s antigenem) než návrat do vlasti, a to i v případech, kdy se vracíme ze země s výrazně nižším výskytem onemocnění covid-19. Země, které mají podobné nebo nižší počty přírůstků nakažených v přepočtu na obyvatele, nejsou z epidemiologického hlediska nebezpečnější než ČR a vynucování karantény nebo drahých PCR testů při návratu z těchto zemí je absurdní.
  • Neustálé změny pravidel, přeblikávání cestovatelského semaforu, přeřazování zemí z kategorie do kategorie ze dne na den a zmatečná a nepřehledná (ne)komunikace těchto změn nedávají občanům šanci se jakkoli připravit a působí jim velké ztráty, finanční (např. propadlé rezervace ubytování nebo dražší testy) i duševní (zrušená dovolená).
  • Pokud jsou antigenní testy dostatečné pro testování na pracovištích (což je prokazatelně nejčastější místo nákazy) i školách, nedává vůbec smysl striktně vyžadovat pouze drahý PCR test po návratu ze zahraničí.

Z výše uvedených důvodů žádáme o opětovné otevření hranic a umožnění návratu ze zahraničí, alespoň ze zemí s podobným nebo nižším rizikem nákazy, bez zbytečných restrikcí.

Děkujeme za Váš podpis.

Alů, Alda, Helča, Lenka, Petík, Petros, Přemek, Tonda, Zdeněk a další cestovatelé z Alpiny

308-korsika-2016-alu.jpg


Aleš Paděra, CK Alpina    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Aleš Paděra, CK Alpina svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...