Mandíku, odstupte!

Výzva Stop tunelům Vítu Mandíkovi k odstoupení z postu primátora Statutárního města Ústí nad Labem

Pane Mandíku,

v posledních týdnech a měsících se v souvislosti s Vaší osobou objevilo několik závažných podezření na masívní zneužívání veřejných financí. Až teprve pod tlakem občanů, médií a policejního vyšetřování byla zrušena zjevně nehospodárná
akce Vítání občánků financovaná z přímo Vámi spravovaného Fondu primátora. Mnohem závažnější podezření se ale týká zapojení firmy, v níž jste byl jednatelem před nástupem do funkce primátora, do mafiánských praktik při tunelování evropských dotací. Podle zpráv v médiích Evropská komise nyní i Vaším přičiněním požaduje od nás, občanů České republiky a Ústeckého kraje, vrátit dvě a půl miliardy korun do unijní kasy.


Primátor je nejvyšším představitelem statutárního města, tedy nás všech. Nechceme se za své město ani za jeho nejvyšší představitele stydět, nechceme se stydět za to, že žijeme v Ústí nad Labem! Jelikož věrohodně nedokážete rozptýlit tato podezření (a nestačí říct, že si nic nepamatujete), důrazně Vás vyzýváme k rezignaci na post primátora. Stydíme se za Vás. Váš morální kredit je vyčerpán.


Cítíte-li se nevinen, bude pro vás zřejmě rezignace nepříjemná. Uvědomte si však, že tu nejde o Vaše pocity, ale především o už tak těžce zkoušenou pověst našeho města a o elementární důvěru občanů ve vedení místní samosprávy.

Odejděte.


za Stop tunelům:
David Daduč

Laďka Filipová
Václav Formánek
Jan Hrouda
Eva Jaklová
Pavlína Kolářová
Jana Komínová
Jiří Král
Jan Kvapil
Lenka Stránská

(www.stoptunelum.cz)

 

Bližší informace ke kauze hotelu na Větruši: http://stoptunelum.cz/hotel-vetruse.html
Bližší informace ke kauze Vítání občánků: http://stoptunelum.cz/agentury.html

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Jan Kvapil, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...