Petice za vytvoření kreativního centra na Kladně

Chceme, aby Město Kladno podpořilo rozvoj místního kulturního života vytvořením kreativního centra, které začínajícím a amatérským umělcům nabídne možnost využívat zkušebny, ateliéry, dílny, prostory pro amatérská divadla, poskytne prostory pro setkávání spolků atd.

Jako místo pro toto centrum navrhujeme objekt restaurace „U Kulatý báby“, který Město na začátku roku 2018 koupilo a který dosud nemá žádné využití.

Rozpracovaný záměr "kreativního centra U Kulatý báby" najdete zde: https://www.scribd.com/document/399587478/Kreativni-Centrum-Kulata-Baba-v2

(Původní záměr je zde: https://www.scribd.com/document/395636410/Kreativni-Centrum-Kulata-Baba )

Petice je určena pro obyvatele Kladna. Váš podpis bude přidán až po kliknutí na potvrzovací mail! Info o aktuálním vývoji na konci textu dole.

Budeme rádi za další sdílení a šíření!  

Jiná města v ČR na rozdíl od Kladna systematicky podporují místní kulturní život a cíleně se zaměřují na rozvoj kreativity obyvatel, podporu talentů a komunitního života. Cestou, jak tento deficit na Kladně napravit, je zřízení „kreativního centra“, „živého místa“, které umožní sdružování komunity umělců a kreativních lidí, nabídne jim prostor pro jejich tvorbu a prezentaci a dále podpoří jejich růst a kontakty.

Moderní město takové centrum potřebuje. Kreativní centrum by mělo také nabídnout prostor, zázemí a využití pro místní komunitu a sousedy ve svém okolí a tak napomoci rozvoji místní komunity. Dalším očekávaným přínosem je omezení odlivu kreativních a talentovaných lidí z Kladna a předpoklad, že centrum bude takové lidi do Kladna z okolí naopak lákat. Dodatečným přínosem je základ podpory rozvoje kreativních průmyslů a kreativního podnikání na Kladně. Přínosem je také podpora aktivního trávení volného času (pro mládež) a jako prevence proti patologickému trávení volného času. Smyslem záměru není vytvářet konkurenci již existujícím podnikům nabízejícím hudební produkci. Centrum by mělo být provozováno Městem, které bude garantovat jeho veřejný charakter, tj. přístupné všem.

Pro další informace nás neváhejte kontaktovat:

Patrik Veltruský: veltrusky.patrik@gmail.com

Ondřej Novák: novak.o@centrum.cz ; FB: https://www.facebook.com/pg/OndrejNovakZ

 

AKTUÁLNÍ VÝVOJ

1.3.2019 Vedení Kladna schválilo záměr pronajmutí objektu "Kulaté báby" skautům. Kreativní centrum, ani hospoda tak už Podprůhonem pravděpodobně nebudou. Celý proces je značně netransparentní.

13.2.2019 zveřejňujeme rozpracovaný návrh „kreativního centra U Kulatý báby“ (https://www.scribd.com/document/399587478/Kreativni-Centrum-Kulata-Baba-v2), který jsme zkonzultovali s podprůhonskými spolky a následně jsme jej zaslali primátorovi Kladna Danu Jiránkovi. V záměru jsme výrazně snížili předpokládané nutné provozní dotace Města na 950 tis. Kč ročně z původních téměř 1,9 mil. Kč, přičemž po skončení pilotní fáze předpokládáme další pokles provozních dotací ze strany Města až směrem k nule. Bohužel stále nemáme k dispozici plány budovy, které jsou potřeba k určení potřebných stavebních úprav.

V pátek 25.1.2019 o naší iniciativě píšou v Kladenských listech https://kladenskelisty.cz/187798/u-kulaty-baby-v-podpruhonu-by-mohlo-vzniknout-kreativni-centrum/

V pondělí 14.1.2019 jsme si s primátorem Kladna Danem Jiránkem a zástupci Spolku Podprůhon prohlédli vnitřek budovy „U Kulatý báby“. Objekt je ve velmi dobrém stavu, i sklepní prostory, větší úpravy by vyžadovala snad jen půda (zateplení).

Dispozice sklepa umožňuje vznik spíš tří, než čtyř zkušeben, silné zdi snad ani nebudou potřebovat odhlučnění. V přízemí jsou dva velké salónky využitelné pro amatérská divadla, kreativní dílny, workshopy nebo schůze spolků. Restaurace/kavárna by mohla fungovat dál. Půdní prostory bez problémů umožňují vznik dvou ateliérů.

Město nám ještě poskytne plány budovy, zároveň upravíme náš zveřejněný záměr a vyměníme si ho se zástupci Spolku Podprůhon. Snad se vše povede.

Ve středu 2.1.2019 jsme se sešli s primátorem Kladna Ing. Danem Jiránkem ohledně možností realizace našeho záměru. Panu primátorovi se záměr líbí, v dalším kroce se zástupci Magistrátu ověříme, zda budova U Kulatý báby záměru vyhovuje a jaké úpravy by vyžadovala. 

KR21.png

 

 


Ondřej Novák a Patrik Veltruský    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Ondřej Novák a Patrik Veltruský, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...