Jsme proti přijetí TTIP

Co je to TTIP? Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP) je navrhovaná smlouva o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy.

Jaké jsou důsledky:

Smlouva posílí pozici nadnárodních korporací, omezí demokracii a ztíží úlohu národních vlád při regulaci trhu ve prospěch občanů. Tato dohoda dá ještě větší moc korporacím a diktatuře trhu nad demokracií, občany a jejich vládami.

Proč by neměla být přijata:

Tato smlouva zvýší závislost evropských vlád na amerických nadnárodních firmách a v zásadě nijak nezvýší ekonomický přínos pro evropské země.

Místo této smlouvy by se EU měla zaměřit na radikální konsolidaci eurozóny a rozvíjet spíše spolupráci s evropskými a asijskými zeměmi. Euroatlantický prostor je jen zbožné přání pár eurohujerů. Je to pokus předlužených Spojených států amerických udržet hodnotu dolaru. Ekonomický zájem Evropy není shodný s ekonomickým zájmy USA. USA nás zatáhli do války proti arabskému a islámskému světu. Tyto války zapříčinily jednu z největších uprchlických vln, které ekonomicky a kulturně ohrožují Evropu. NATO při ochraně hranic EU zcela selhalo. Sankce proti Rusku, Íránu či Pákistánu také neprospívají evropské ekonomice. TTIP není ekonomický zájem Evropy. Pro Evropu je mnohem jednodušší udržovat zájmy kontinentu, tedy EU, ale i neunijních evropských a asijských států. Když nebude mít EU energetické zdroje ze současných zdrojů včetně nestabilních muslimských zemích, tak kde ji vezme? Budeme vytvářet alternativní zdroje, nebo je budeme muset nadále dovážet ze Střední Asie či Ruska. . Spojené státy nedokáží zajistit  ropu ani plyn pro EU, protože  ji potřebují samy.

Jiří Janeček, předseda OK strany


Jiří Janeček    Kontaktujte autora petice