Jiří Jarošík by již neměl obléct Sparťanský dres.

My, níže podepsaní Sparťané, vyjadřujeme svůj nesouhlas s nominací Jiřího Jarošíka na Silvestrovské derby. Věříme, že rudý dres by měli oblékat hráči, kteří ukazují nejen výjimečnou úroveň fotbalového umění, ale také prokazují vysoké morální hodnoty.

Klub i fanoušci od počátku války na Ukrajině jasně dávají najevo, že odsuzují chování Ruska a plně podporují Ukrajinský lid. Sparta podpořila bezpočet projektů, díky kterým byly na pomoc zasaženým oblastem zaslány hmotné i finanční dary v řádech milionu korun. Rádi bychom připomněli, že dne 26.2.2022 byl na webu Sparta.cz publikován článek s názvem “Ukrajina musí získat naši pomoc. Tečka”, který dal veřejnosti najevo, že nám osud Ukrajinců není lhostejný a Sparta by měla dále stát za názory v tomto článku publikovaném.

Bohužel, výše zmiňovaný pan Jiří Jarošík v posledních měsících jasně prokázal, že mu jsou tyto Sparťanské hodnoty cizí a měl by tedy přijít o možnost reprezentovat náš milovaný klub při jakékoliv fotbalovém utkání či akci, ať už jakkoliv pojmenované. Za hlavní problém považujeme jeho angažování na pozici trenéra Ruského fotbalového klubu FC Orenburg, vlastněného ruskou státní firmou Gazprom, v době kdy si válka na Ukrajině vyžádala již tisíce mrtvých a to i z řad žen a dětí. Po svém návratu do České Republiky navíc pan Jarošík v rozhovoru pro web Denik.cz uvedl, že nevidí problém v tom se do Ruska znovu vydat pokud přijde lákavá nabídka.

Prosím nepřestaňme v této situaci zapomínat na Sparťanská slova o tom, že každý, byť sebemenší čin a každá zdánlivá drobnost může mít hluboký smysl.

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Adam svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...