Hrubý a kontroverzní Luboš Xaver Veselý do Českého rozhlasu nepatří

Vyzýváme vedení Českého rozhlasu, aby nebagatelizovalo urážky novinářek, hrubé vyjadřování, kontroverzní postoje a pochlebování vybraným politikům od moderátora Českého rozhlasu Luboše Xavera Veselého, a zaujalo k této situaci  rozhodný postoj.

Luboš Xaver Veselý opakovaně veřejně urazil své kolegyně novinářky nemístnými prohlášeními. O redaktorce Českého rozhlasu Veronice Sedláčkové v lednu 2021 uvedl, že je „zatížená genderovým, korektním, debilním stylem, aby se zavděčila svým pokrokovým šéfům“. A to proto, že použila v rozhlasovém vysílání výrazy jako „obyvatelky ČR“ nebo „daňové poplatnice“. Novinářku Johanu Hovorkovou z Fora 24  v červnu 2020 nazval Luboš Xaver Veselý „sviní“ a veřejně prohlásil, že by ji měli hnát „svinským krokem“.

Na akci Vlastenecké setkání v Příčovech se Luboš Xaver Veselý nechal vyfotit se šéfem extremistické Dělnické strany sociální spravedlnosti Tomášem Vandasem. Jeho rozhovor v ČRo s premiérem Andrejem Babišem řešila kvůli podezření na nevyváženost jak rozhlasová, tak vysílací rada. V internetové televizi XTV před volbami také naznačil předsedovi hnutí Trikolóra Václavu Klausovi ml. svou podporu.

Český rozhlas a Česká televize jsou veřejnoprávní média, která mají hájit společensky uznávané mravní principy, dbát na dodržování vlastního kodexu, pečovat o nezávislost a kultivovat veřejný prostor. To pan Luboš Xaver Veselý bohužel opakovaně porušuje.

Z tohoto důvodu vyzýváme vedení Českého rozhlasu ke zjednání nápravy a ukončení spolupráce s panem Lubošem Xaverem Veselým.

Adresátem otevřeného dopisu je Mgr. René Zavoral, generální ředitel Českého rozhlasu, Vinohradská 1409/12, 120 99 Praha 2

Podepsáním povoluji autorovi petice, aby předal/a můj podpis adresátovi petice. 


místní skupina Milion chvilek pro demokracii Hradec Králové    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji místní skupina Milion chvilek pro demokracii Hradec Králové svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...