Za vytvoření vysoké umělecké školy v Ostravě (AMSU)

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#1

2013-02-14 22:15

Ahoj autore,
co je prosím moravsko-slezské umění? (výtvarné umění v mor. slez. kraji...že,)
proč se ti nezdají vyučující na Fakultě umění v Ově kompetentní? ( Lysáček, Surůvka , Kowolowski, Balabán, Dostálková, Koléšek, Ovčáček ... a další) Jak ses dozvěděl o skeletu, není tvůj zájem odvozenen od Jakuba Geltnera? Je to celý sranda?

Odpovědi

Matteo Difumato
Autor této petice

#4 Odpověď na otázky

2013-02-15 11:24:19

#1: -

Dobrý den,

 

za otázky děkuji. Přečtěte si prosím celé doplnění k této záležitosti včetně rozhovoru na http://www.petice24.com/a/43201. Je z toho jasně patrné, že jde spíše o "cimrmanovský" výmysl než o praxi a realizaci ad absurdum. Všichni, co žijí v Ostravě nebo Ostravu navštíví, ví, že umění se zde dělá narozdíl od ostatních koutů republiky poněkud jinak a svébytněji - proto ten název "moravsko-slezská umění". Má to také svou historickou tradici i politické pozadí. Píši tam také, že o výtvarné umění a jeho výuku by se mělo v případě dostavění skeletu jednat až na posledním místě - v prvé řadě jde o umění literární, hudební a divadelní. Kvalita OSU jde opravdu mimo mě a jako absolvent půlročního studia při OSU jsem byl kvalitou výuky a amatérismem přednášejících tak zděšen, že jsem raději studium ukončil.

O skeletu vím dávno, neb jsem kousek od něho bydlel a jezdil kolem něho tramvají nepřetržitě. Vadí mi stejně jako jatka a lhostejnost města k nim, což už se u jatek naštěstí vyřešilo také díky našim bojkotům. Jméno Jakub Geltner mi nic neříká; pokud jde o skelet, komunikoval jsem jen s majitelkou pí Sylvií Pyszkovou a se stavebním odborem a útvarem hlavního architekta města Ostravy. Známo je mi využití pro Janáčkovu filharmonii nebo pro Moravskoslezskou vědeckou knihovnu. Při realizaci jakéhokoli z projektů si touto peticí nenárokujeme své sídlo pro AMSU, jde nám pouze o dostavění - pokud možno bez administrativních a komerčních prostor, kterých je v okolí přehršle.

Jsou odpovědi na Vaše otázky uspokojivé?

 

Matteo Difumato, koautor projektu


Nepřihlášený uživatel

#8 Re:

2013-08-04 10:39:51

#1: -

ačkoliv nejsem autor petice, dovoluji si Vás upozornit, že pan Balabán je již po smrti Lysáček a Surůvka, které znám osobně jsou  jistě vynikající  a známé osobnosti jak v umělecké profesi tak v hospodském oboru o ostatních nemluvě - jinak se zde hovoří o samostatné umělecké VŠ a ne o katedře výtvarného umění na Pedagogické fakultě ostravské univerzity...Ostravačka