Petice proti přejmenování letiště Ruzyně na letiště V. Havla.

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#2868 Re: Re: Re: absolutní nenávist komunismu !!

2012-01-07 18:05

#2844: Havel Zd. - Re: Re: absolutní nenávist komunismu !! 

 Vážený pane Havel.

Jsem velice rád, že jste mě poučil, otevřel mi oči a ukázal správnou cestu. Až doteď jsem si neuvědomoval, že jsem tupé a omezené hovado, jak jste mě tady coby občana, který vnímá osobnost V.H. jako kontroverzní, nazval...Ale-bože...jako by mi to něco připomínalo z minulých časů...Také jsem tehdy jako reakci na svůj kritický názor na něco (tehdy) nedotknutelného slýchával podobná napomenutí, jaká teď rozdáváte Vy. Ale poněkud Vás musím zklamat. Právě proto, že jsem o V.H. věděl poměrně dost (z dob, kdy ještě internet nikdo neznal), tvrdím tady směle s klidným svědomím i Vám, že to žádný velezáslužný velikán rozhodně nebyl. Když jsme ho tady v roce 1988 tahali totálně ožralého z náhonu v Okrouhlici (tedy ne já osobně, aby mi tady někdo dodatečně nespílal),utopil by se tu jako kotě. A to by ani nestihl vejít do historie. Mimochodem, zkuste si i Vy dát do objektivních souvislostí  historická fakta a možná se přikloníte k mému názoru, že bez osvícenosti skutečného velikána své doby - Gorbačova - by veškeré snažení o rozvrat  systému přišlo vniveč, a to nejenom u nás. A co se týče Vašeho způsobu vyjadřování, promiňte mi, nic moc...

Zdravím Vás a přiji Vám úspěšný nový rok 2012.

Petr M.

 

Odpovědi

Havel Zd.

#2946 Re: Re: Re: Re: absolutní nenávist komunismu !!

2012-01-09 23:36:26

#2868: - Re: Re: Re: absolutní nenávist komunismu !!

Vážený Petře M (zorro?)

bohužel Váš první příspěvek, byl-li Váš, opravdu postrádal jakoukoli úroveň, kterou bych od člověka čekal. To mě tedy přimělo k reakci. Nebyl-li, hluboce se Vám omlouvám. Reakce ostatně nebyla určena jen Vám, nebojte. Dokonce si myslím, že z řady diskutujících přímo vyčníváte. Minimálně rozsahem a úrovní Vaší odpovědi. Rozhodně se ale ohrazuji proti tomu, že bych zde rozdával jakákoli napomenutí. Jen jsem chtěl po někom vysvětlit, kdože je onen "Reisfurer" a postěžoval jsem si na (ne)úroveň většiny příspěvků.

Osobně ani já nespatřuji pana Václava Havla jako člověka, který by byl pouze skvělý a úžasný či "velezáslužný velikán", a ostatně ani on se tak nikdy neprezentoval (to ani nikdy nepotřeboval a tím mi byl sympatický), na rozdíl od spousty jiných politiků tehdejší doby či dneška. Ovšem nechcete snad popírat, že i díky jeho činnosti se dnes zde můžeme takto bez jakéhokoli postihu bavit a někteří jen štěkat nenávistná hesla jedním či druhým směrem. A o zásluze, ať chtěné či ne, Michaila Sergejeviče taktéž nepochybuji, nebojte. I když mám pocit, že tvrdit o něm, že může za rozpad CCCP a východního bloku je minimálně stejně přehnané, jako že Václav Havel může za rozpad ČSFR či zpackanou privatizaci nebo že Václav Havel dělal vždy a vše jen správně. A dokonce jste mne ani nezklamal opileckou historkou. I kdyby se v 88 utopil, jistě by o něm pár řádků v nejednom pojednání napsáno bylo, na to už toho měl v onom roce za sebou víc než dost. Toto si prosím dejte do objektivních historických souvislostí pro změnu Vy. Ostatně, jsme jen lidé, a ani Václav Havel se všemu lidskému nebránil, alkohol nebyl výjimkou. V té době rozhodně nepatřil mezi lidi, kteří by se nemohli napít či opít, protože musí ráno do práce a budovat socializmus ;) Předpokládám, že ani dnes zde není nikdo, komu by se podobná "patálie" nemohla přihodit. Osobně bych se kolikrát taky nejradši opil, aby se mi svět kolem zdál hezčí, takže Václavovi v roce 1988 rozumím.

Každopádně si můžeme vyměnit "komplimenty" ke způsobu vyjadřování, minimálně oslovení byste měl zvládnout vzhledem k dalšímu textu lépe (pane Havle je přeci jen méně špatně). A opravdu velice se omlouvám, za své komplikované větné stavby a i Vám přeji jen vše dobré a pevné zdraví do nového roku.

Zdeněk Havel

P.S. Osobně si myslím, že po Václavu Havlovi se "Ruzyně" jmenovat nemusí. Ne, že bych si ho pro většinu jeho činů a postojů nevážil, ale prostě proto, že "Ruzyně" k českému nebi patří, stejně jako Kbely, Avia, Aero, Praga, ...

P.P.S. Jsem dokonce přesvědčen, že přílišná hysterie kolem jeho skonu a osobnosti je až komická a absurdní. Ale byl to přeci jen absurdní dramatik, takže není nakonec podobné absurdno na místě a jeho přáteli vyvoláváno záměrně s úmyslem dobře se pobavit? V životě máme v naší republice tolik absurdit, se kterými je potřeba se popasovat, že bychom si tuto a jí podobné snad mohli odpustit, nemá-li tedy sloužit k obecnému obveselení.

-----------------

Vážený pane Havel.

Jsem velice rád, že jste mě poučil, otevřel mi oči a ukázal správnou cestu. Až doteď jsem si neuvědomoval, že jsem tupé a omezené hovado, jak jste mě tady coby občana, který vnímá osobnost V.H. jako kontroverzní, nazval...Ale-bože...jako by mi to něco připomínalo z minulých časů...Také jsem tehdy jako reakci na svůj kritický názor na něco (tehdy) nedotknutelného slýchával podobná napomenutí, jaká teď rozdáváte Vy. Ale poněkud Vás musím zklamat. Právě proto, že jsem o V.H. věděl poměrně dost (z dob, kdy ještě internet nikdo neznal), tvrdím tady směle s klidným svědomím i Vám, že to žádný velezáslužný velikán rozhodně nebyl. Když jsme ho tady v roce 1988 tahali totálně ožralého z náhonu v Okrouhlici (tedy ne já osobně, aby mi tady někdo dodatečně nespílal),utopil by se tu jako kotě. A to by ani nestihl vejít do historie. Mimochodem, zkuste si i Vy dát do objektivních souvislostí  historická fakta a možná se přikloníte k mému názoru, že bez osvícenosti skutečného velikána své doby - Gorbačova - by veškeré snažení o rozvrat  systému přišlo vniveč, a to nejenom u nás. A co se týče Vašeho způsobu vyjadřování, promiňte mi, nic moc...

Zdravím Vás a přiji Vám úspěšný nový rok 2012.

Petr M.

--------------------

Je mi opravdu zle, když čtu komentáře a články od podobných spoluobčanů. Milý „zorro“, pokud ho choval Reinhard Heydrich, pak to byl zastupující říšský protektor, německy prosím Reichsführer. Pokud jej choval nějaký reisfurer Heidrych, prosím o poučení, o koho se mělo jednat. A ať Václava Havla choval kdokoli, nepodepsalo se to minimálně na tom, že pro to, abyste se nyní mohl vyjadřovat jako naprosto tupé hovado, udělal více, než kdokoli jiný v posledních 50 letech. Souhlasím, že se po něm letiště jmenovat nemusí, ale patřičnou úctu si zaslouží. Když pro nic jiného, tak minimálně kvůli faktu, že na rozdíl od "internetové komentátorské" většiny, která se po jeho smrti jala komentovat a hodnotit jeho život, se uměl textem vyjádřit. A většinou bez chyb.

Bože, čím byste si všichni kompenzovali svoji omezenost, nebýt obdobných internetových diskuzí? Je mi z toho opravdu smutno a čím dál tím víc souhlasím s názorem, že v Čechách je největší koncentrace závistivců a sviní na kilometr čtverečný. Ke všemu ještě vždy ochotných svoji imbecilitu vystavit na odiv Světu. Když už o něčem píšu, tak o tom koukám něco vědět. Pravda ale je, že pak byste se taky mohli dostat do situace, kdy byste věděli, že nic nevíte a raději drželi jazyk za zuby a snažili se co nejvíc dovzdělat. A tak, milí diskutéři, nezapomínejte na jednu podstatnou věc. To, že jste si někde něco přečetli na internetu, nemusí nutně znamenat, že to je PRAVDA. Třeba jen nějaký obdobný omezenec, který umí na rozdíl od vás psát a vytvořit web nebo aspoň blog, měl víc času hodit svoje choré myšlenky, či spíše smyšlenky, do občas i uceleného textu a umístil je na odiv okolí. Takže nezapomínejme na staré dobré „Důvěřuj, ale prověřuj“ a že nelze věřit všemu, co vidíme a čteme. V době Internetu je to sice o to těžší, ale nebuďme líná verbež, milí Češi!

Zdeněk Havel

-----------------

#23 Re: absolutní nenávist komunismu !!

2011-12-26 20:53

 

#15: komunismus je zvěrstvo !! - absolutní nenávist komunismu !!

Toho Havla na KLINĚ  HOUPAL REISFURER  HEIDRYCH , KAT ČEKÉHO LIDU ,  TY  VYMAZANÁ HLAVO ..