Petice proti přejmenování letiště Ruzyně na letiště V. Havla.

Quoted post

Vít

#2226 Re: Re: 144

2011-12-31 22:38

#144: - Re:

Také nevidím nic špatného, nebo nehummáního, tohle je asi to jediné, co mělo jakoukoliv etickou hodnotu, zbytek byla samá faleš. Ta "omluva" se týkala jediného, Benešem vyhecovaných genocidních masakrů, kterých se normální, slušní či věřící lidé moc nezúčastňovali, ani nechodili rabovat prázdné domy do pohraničí.. Německy mluvící Čeští občané byli potomky lidí, kteří, se slavnostně zaručenými právy našich Přemyslovských králů, přišli pozvaní, aby kácely lesy, stavěli města, dolovali, zakládali řemesla a nejen u nás, ale stejně tak i v Polsku, Maďarsku, Rumunsku, části Ukrajiny, Lotyšsku a Estonsku..  Nic extra jiného jinde, až do romantismu a nacionálnímu šílenství. Ačkoliv mnoho romantických obrozenců byli vlastně původem Němci, třeba i zakladatelé Sokola Tyrš(nechal si změnit jméno) a Fügner byli Němci jak poleno..  Pak přišel konec Rakouska a Masaryk a Beneš je udělali občany 2.kategorie, totálně je odstavili od moci, žili odděleně a není divu, že po světové krizi, ve které je republika nechala dost samotné(sklo, textil atd.), zežrali Hitlerovu návnadu na těch pár let, co je potřeboval zneužít. Po odsunu se divili, jak je v Německu nechtějí a nesnáší, byli cizinci, vyšla teď o tom kniha. Byli doma tady, žili zde dohromady 800+ let, většinu k velkému prospěchu této země. 800 vs. 5let, byl to důvod k činu posedlého Beneše, dodnes v kategorii zločinů proti lidskosti? Po roce 1989 proběhla v tisku anketa, koho byste chtěli v zemi jako sousedy a v euforii doby a evropské perspektivy se Němci umístili čelně mezi preferovanými(!), až do probuzení se těch, pro které válka nikdy neskončila a mají nenávist jako povolání, ačkoliv je vše vždy věcí generační, dnešní generace má úplně stejné informace na obou stranách. Film"Habermannův mlýn" jim nic neřekne.. Ta "omluva" je tak to, co mi může na Havlovi vadit nejméně.

 

 

 

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#2230 Re: Re: Re: 144

2011-12-31 22:52:13

#2226: Vít - Re: Re: 144

Když už si hraješ na historika, tak bys měl brát historii jako celek a ne si vytrhávat věci z kontextu..To pak samozřejmě vyjde tenhle progermánský žvást..

RCM

#2236 Re: Re: Re: 144

2011-12-31 23:47:27

#2226: Vít - Re: Re: 144 

 Tedy takové kecy , postavené na polopravdách jsem dlouho nečetl.  Ano, po rozpadu Rakouska-Uherska  zůstali tzv. němci v československu, ale je nutné říct, že Rakouská národnost neexistovala !!! Ta vznikla až po 2. světové válce, kterou miomochodem nazačali  Rusové, Moraváci, Slováci či Češi.  A Sudety ? Ty nejsou a nebyly nikdy na Šumavě, u Chebu apod.  Tak jak Morava není v Česku  ( viz rok 1777 - možno najít na webu - česko synonimum pro Čechy )  A kdo , že to rozbil 1. republiku ? Kdo to křičel Heim in Reich !!!! A kdo to nařídil odsun němců ? Pokud já pamatuji tak to nařídily vítězné mocnosti v POTSDAMU  - CCCR, USA, GB ......  Takže jakákoliv omluva je možná jen od Němců  k nám a dále pak od Britů, Francouzů, Italů - za Mnichov. Stejně tak SSSR za rok 1968 . ( Zde je i vina USA, které ňás klidně darovali do Sovětské zóny a i v roce 1968 prohlásili  okupaci za vnitřní záležitost SSSR. Toliko FAKTA !!!!!! A Němci zde dělali bordel už za Přemyslovců.

m

#2241 Re: Re: Re: 144

2012-01-01 00:02:27

#2226: Vít - Re: Re: 144

Až na gramatiku s Vámi souhlasím. Jak se Češi po válce zachovali ke svým starousedlým německým sousedům je ubohé, hanebné a ostudné. Právo trestat ty z nich kteří si to zasloužili měli vítězové války a ne Češi, kteří až na pár výjímek byli za okupace pasivní, loajální a často s Němci spolupracovali. Na problém už bylo založeno za Masaryka který nestavěl německou menšinu na roveň většiny a Beneš svými dekrety tomu udělal tragickou tečku. Za Rakouska-Uherska problém mezi Čechy a Němci po staletí nebyl, naopak se pozitivně ovlivňovali. Nepřímou odplatou za toto chování je zdevastované pohraničí dnes řídce obývané přistěhovalci taky různých národností, bez vztahu k lehce nabytému majetku a zemi. Pamětníci vědí jak vypadalo pohraničí před válkou a dnes. Takže ani já tuto jednu z mála věcí Havlovi nevyčítám. Faktem je že většinu slibů nesplnil a když nastalo nejhorší období od privatizace po krizi - mlčel.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...